background image
חשוב לדעת

משך ההליך- עד 20 דקות
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער מבית השחי תתאים לנשים בעלות גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער בבית השחי

חשוב לדעת

משך ההליך- עד 20 דקות
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער מבית השחי תתאים לנשים בעלות גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות.

במידה ואתן מעוניינות לדעת כיצד מסירים את השיער בבית השחי, הגעתן למקום הנכון. הסרת השיער בבית השחי אינו דבר מהנה או משעשע וגם לא דבר נעים, אך ישנן מספר שיטות לעשות זאת וכל אחת יכולה לבחור איזו שיטה מתאימה לה ביותר.

את השיער בבית השחי ניתן להסיר ע״י סכין גילוח, שעווה, קרמים להסרת שיער וכדומה. השעווה היא ללא ספק האמצעי הכואב ביותר אך גם יעיל יותר ונמשך זמן רב יותר. הטכנולוגיה הנוכחית מפתחת גם מוצרים חדשים אשר גורמים להסרת השיער להיות קלה יותר, אך התוצאה תהיה זהה לגילוח.

השיטה שללא ספק נחשבת לטובה ביותר היא הסרת השיער בלייזר, מדובר בשיטה אשר בשונה מהשיטות האחרות, נותנת תוצאות כמעט קבועות ולפרקי זמן משמעותיים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

 


כיצד מסירים (בבית) את השיער בבית השחי?

אם זוהי הפעם הראשונה שאת מסירה את השיער בבית השחי ויש לך ספקות איך להסיר את השיער או שכבר שנים את מחפשת דרך כיצד להגיע לשלמות, הרי שהעצות והדרכים שלנו יכולות להיות מעניינות ואף מועילות, אגב באותה מידה גם לגברים המעוניינים להסיר שיער בבית השחי. לא קיים חוק כיצד להסיר שיער בבית השחי, קיימות שיטות ודרכים שונות כאשר הדרך הבסיסית ביותר היא הגילוח בעזרת סכין.

החיסרון של הגילוח למרות שהוא מהיר וזול הוא שהסכין חותכת את השערה בגובה של העור, כלומר שלא נוצרת העלמת שיער מהשורש מה שמאפשר לשערה צמיחה מחדש ובמשך זמן קצר. ולא רק זאת שהשערות צומחות מהר אלא הן צומחות עבות וגורמות לעקיצות, גירויים ונפיחויות. אי לכך הנשים מחפשות גם שיטות אחרות להסרת השיער בבית השחי, כמו הקרמים להסרת שיער שהשאירו מאחור גם את השיטה העתיקה של הסרת שיער ע״י סוכר שהיא אפשרות טבעית וקלה להסרה ביתית, ואשר התפתחה להסרת שיער בשעווה שמשתמשים בה כיום.

הסרת שיער בבית השחי


הסרת שיער בבית השחי בשעווה

במקרה של השעווה, מדובר בטכניקה די מתמשכת והיא דרך “לקרוע” את השיער מהשורש עד שהעור יהיה חלק ורך למשך מספר לא מצומצם של ימים לשעווה יש יתרונות ויש לה גם חסרונות. אחד מהם הוא שככל שמשתמשים בשעווה, ישנו כאב במקום הטיפול אשר מורגש ועוצמת הכאב תלויה בסוג העור, במיוחד כאשר העור הוא רגיש. ובמידה ולא מסירים נכון את השיער עלולים להיווצר פצעונים, האזור שמסירים בו את השיער צריך טיפול מיוחד לפני ואחרי הסרת השיער בבית השחי.

לדוגמא, חשוב שלפני הסרת שיער בבית השחי על המקום להיות נקי, אחרי רחיצת המקום אפשר להשתמש במי חמצן, ולאחר סיום הסרת השיער בבית השחי אין להשתמש בדאודורנטים המכילים אלכוהול יומיים לאחר המקלחת, מה שעלול לגרום לנזק לעור. טוב יותר למרוח קרמים הידרנטים להגנת האזור בו הוסר השיער. אחד הדרכים הטובות יותר היא מריחת אלוורה אשר אינה גורמת לכתמי עור או לאלרגיות ללא קשר לסוג העור. ללא ספק זוהי שיטה להסרת שיער כואבת ומייגעת.


הסרת שיער בבית השחי בלייזר

הצעד הבא בהתפתחות של הסרת השיער בבית השחי נוצר עם הפוטו-הסרת שיער או הסרת שיער בלייזר. ע״י הסרת שיער בלייזר נוכל להנות מבית שחי חלק ורך למשך שנים ארוכות. שיטות אלו להסרת שיער בלייזר אפילו אינן זקוקות להרדמה מקומית או לכל סוג של הרדמה. הדבר נעשה במרפאה או במרכזים לטיפוח היופי על ידי מקצוענים שהתמחו בתחום ויכולים להשיג בצורה זו בית שחי מושלם, דהיינו חלק וללא שערות בהליך המבוצע ללא כאב כאשר התוצאות נשמרות לאורך זמן רב (מספר שנים).

ישנן כאלו המאמינות כי קיימות שיטות טובות יותר להסרת שיער, הרבה נשים למשל, משתמשות במכונות כמו ה- Silk epil המפורסמת להסרת שיער בבית השחי או אפילו משתמשות בפינצטה, אנו מאמינים ששיטות אלו כמו גם מוצרים אחרים הם שיטות הגורמות לכאבים רבים מידי באזור זה של בית השחי. אנחנו ממליצים על הסרת שיער בלייזר, 10 עד 12 טיפולים ואין שיער!


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בבית השחי״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר אריק תומס, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!