background image
חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- משתנה בהתאם לאזור
כמה זה כואב?- בהחלט כואב
תוצאות- לרוב קבועות!

אפילציה תתאים לנשים וגברים הסובלים משיעור יתר, בעלי שיער בגוונים שונים (כולל ג׳ינג׳י, בלונדי, אפור ולבן) עם סף כאב יחסית גבוה

אפילציה

חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- משתנה בהתאם לאזור
כמה זה כואב?- בהחלט כואב
תוצאות- לרוב קבועות!

אפילציה תתאים לנשים וגברים הסובלים משיעור יתר, בעלי שיער בגוונים שונים (כולל ג׳ינג׳י, בלונדי, אפור ולבן) עם סף כאב יחסית גבוה

אפילציה היא טכניקה וותיקה מאוד באמצעותה ניתן להסיר שיער. שיטת האפילציה פועלת באופן הבא: באמצעות מחט חשמלית המעבירה פולס מהיר לזקיק השערה קוטלים למעשה את צמיחת השיער מחדש.

החדרה מדויקת של מחט חשמלית דקיקה אינה פוצעת את העור. פולס חשמלי מועבר לזקיק השערה על ידי המחט הדקיקה אשר גורם לאזור המטופל לנזק המונע צמיחה מחודשת של שיער.

טכניקת אפילציה מסירה שיער פלומתי אותו קשה עד בלתי ניתן להסרה ע״י שיטות שונות בהן לייזר, אפילציה תסיר גם שיער בעל גוון בהיר, ג’ינג’י, אפור ולבן ממנו לא ניתן להיפטר באף שיטה אחרת. ע״י אפילציה ניתן גם להסיר שיער באזורים נקודתיים מצומצמים בהם קשה לטפל באמצעות מכשירים.

עצרו רגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר אינפרה אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון המבצע טיפול בסוגי מכשירים שונים, בכדי להבטיח את הצלחת הטיפול בשערות שלכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו רגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר אינפרה אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון המבצע טיפול בסוגי מכשירים שונים, בכדי להבטיח את הצלחת הטיפול בשערות שלכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


התאמה לשיטת אפילציה

טיפול אפילציה מתאים כמעט לכל אחד! ניתן להסיר שיער גם במצבים “לא רגילים” כמו היריון או מחלות כרוניות! רק מועמדים לטיפול הסובלים מבעיות קרישות דם או כאלו הסובלים מסכרת חריפה ולא מאוזנת צריכים לוותר על החלום, יש להם בעיות אחרות וקשות יותר לטפל בהם. אפשר להתחיל באפילציה בכל גיל למרות שמומלץ להמתין אצל בנות עד לקבלת הווסת שכן שינויים הורמונאליים עלולים ומשפיעים על אופן צמיחת השיער. במקרים חמורים במיוחד אפשר להתחיל בגיל צעיר בשל חשש מפגיעה פסיכולוגית עמוקה בבני הנוער. אם התופעה לא חריפה במיוחד אפשר להתחיל טיפולים כבר מגיל 16 ואילך וללא הגבלת גיל.


איך צריך להתנהג לאחר אפילציה?

בגלל אופי הטיפול חל איסור על גילוח / מריטה / תלישת השיער באזור בו עוברים אפילציה. אין להמתין עד שהשיער באזור המטופל יגדל כמו למשל לפני מעבר טיפול בשעווה, יש להמתין עד שמרגישים ש”הזיפים יוצאים החוצה”. אז כבר ניתן לעבור טיפול נוסף כאשר בשונה משיטות אחרות אין צורך להמתין חודש ולעיתים חודשיים בין טיפול לטיפול (באפילציה המרווח בין הטיפולים יכול להיות קצר במיוחד ואף שבועיים!) אין להיחשף לשמש מחשש לפיגמנטציה בעור ויש לתת דגש על הגיינת טיפול גבוהה. עליכם לוודא מול המטפל כי המחט חוטאה במיוחד עבורכם, מדובר במחט חשמלית אישית! יש לתת על הנושא הזה דגש מחשש להידבקות במחלות זיהומיות קשות כגון איידס וצהבת B.

אפילציה


מתי מומלץ לעבור אפילציה?

הסרת שיער באפילציה מומלצת למטופלים שאינם שעירים במיוחד, כאשר האזור הבעייתי צפוף מאוד מומלץ לשקול האם שיטת הטיפול הזו היא המתאימה עבורכם, ההמלצה שלנו כאשר האזור צפוף היא לעבור הסרת שיער בלייזר, שם ניתן לבצע טיפולים במהירות יחסית על פני שטח חתך גדול יותר בגלל הראש של ידית הטיפול שעובד על שטח גדול יותר ולא קוטל שערה שערה כמו עם המחט החשמלית באפילציה.

גם כאשר השערה עבה ושחורה יש לשקול האם אפילציה מתאימה עבורך מחשש שמה הטיפול יתמשך זמן ארוך במיוחד ולכן אם את רוצה להסיר שפם, פאות, שיער בסנטר או גבות לכי על אפילציה (לא תמיד, שיקלי כמה פעמים האם דווקא לבחור באפילציה, היום יש מכשירים מצויינים שעושים היטב את העבודה!), גם אזור בית השחי והערווה יכול להתאים שכן מדובר באזורים “קטנים”. אם את צריכה להסיר שיער ברגליים או בידיים לא היינו ממליצים לך לעבור טיפול באפילציה, את תצטערי על הרגע!


הסרת שיער לצמיתות?!

רוב הלקוחות המטופלים (על פי מחקרים כ- 91%) חוו הסרה מוחלטת של השיער ולצמיתות! מדובר באחוזי הצלחה מרשימים שלא נראו או נראים בכל שיטת טיפול אחרת שקיימת היום בענף. כדי להגיע להצלחה כזו גבוהה חשוב להקפיד כי הטיפול יתבצע בידיים מיומנות ומנוסות (לרוב טיפולי אפילציה מבוצעים ע״י קוסמטיקאיות). אפילציה מתאימה במיוחד ללקוחות המעוניינים בטיפול הסרת שיער אולם הם בעלי שיער בעייתי לטיפול בשיטות הרגילות בהם הסרת שיער בלייזר, אינפרא אדום ו- shr, הכוונה היא אותם בעלי שיער בלונדיני, אפור וג’ינג’י שבו יעילות הטיפול ע״י מכשירים פחותה עד מצב של חוסר בתוצאה בכלל.


יתרונות

  • משאירה הרחק מאחור את כל השיטות על פי כל המחקרים הקליניים אשר בוצעו בענף השיער.
  • הטכניקה המדוברת נמצאת יותר ממאה שנה בשימוש ומכאן שהוכחה קלינית כבטוחה ואפקטיבית.

חסרונות

  • אפילציה יכולה להיות יקרה מאוד.
  • די מכאיבה בזמן ביצוע הסרת שיער.
  • אפילציה יכולה להיות מייאשת כיוון שטיפול בטכנולוגיה זו אורכת זמן רב.
  • אפילציה יכולה להיות בעייתית כאשר מדובר על שטח גדול.
  • כשביצוע הטיפולים אינו נעשה כהלכה יכול לגרום לצמיחה בעיתיית, נזק לעור וזיהום מתפשט.
  • ישנם מטופלים שאינם מגיבים לטיפול הסרת שיער בטכנולוגיה זו.

אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בשיטת אפילציה״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר רוברט סטסוויצקי, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (מחט חשמלית או אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!