background image
חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- משתנה בהתאם לאזור
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

דילול שיער יתאים בעיקר לגברים שאינם מעוניינים בהסרת שיער מלאה

דילול שיער

חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- משתנה בהתאם לאזור
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

דילול שיער יתאים בעיקר לגברים שאינם מעוניינים בהסרת שיער מלאה

יותר ויותר פרסומים החלו לצוץ לאחרונה וטבעו את מטבע הלשון “דילול שיער”, נשאלת השאלה מהו אותו טרנד המכונה דילול שיער? ובכן התשובה נמצאת בתוך מטבע לשון זה, דילול שיער הוא הרחקה של שיער וצמצום השערות על פני השטח המטופל.

דילול שיער מבוצע בטכניקה הדורשת זהירות מרבית מאחר והטיפולים באזורים המיועדים מבוצעים בעוצמות נמוכות ומווסתים את קרן הלייזר או לעיתים את קרן האור, בפרמטרים מיוחדים בכדי להשיג תוצאה של דילול ולא הכחדה טוטאלית של השיער.

בנוסף, יש להשגיח על התוצאה שתושג כדי שלא תחרוג מכמות השיער הרצוי שיוותר, בדרך כלל מספר הטיפולים בהליך דילול שיער יהיה קטן יותר וקצר יותר מאשר טיפולים רגילים להסרת שיער.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


דילול שיער? בעיקר עבור גברים…

גברים רבים “מצויידים” בשיער מיותר שאינו מוסיף חן בלשון המעטה, כיצד יוכלו להסירו מאידך ולשמור על גבריותם מצד שני? כאן נכנס לתמונה הטיפול המבוקש כל כך אצל הגברים הלא הוא דילול שיער. חלק מהגברים נרתמים יותר ויותר ל”עגלה” של עולם הסרת השיער, שהוא כעיקרון טיפול נשי מובהק מזה שנים, הללו מכונים מטרו סקסואלים או הגבר החדש.

ישנם גברים אשר אינם מעוניינים להסיר את כל השיער שכן פעולה זו “הופכת” אותם לנשיים, בדיוק לשם כך פותחה השיטה לדילול שיער. כיום, הטכניקות להסרת שיער הן מגוונות וכולן משרתות את המטרה שאותן נשים כמהות אליה - עור חלק ללא שיער, הסרת שיער בלייזר היא אחת מהשיטות באמצעותן מבצעים הסרת שיער מוחלטת אולם למין הגברי המונח “מוחלט” נשמע מרתיע במיוחד כאמור, הקידמה והחידושים נמצאים כבר כאן, והטכנולוגיה מאפשרת דילול של צפיפות השיער לכמות הרצויה ומכאן שהכניסה לעולם הסרת השיער בלייזר לגברים לא הייתה קרובה כל כך.


דילול שיער בלייזר

אצל הגברים בדומה לנשים, שיטת הסרת שיער בלייזר היא המבוקשת ביותר, הסרת שיער בלייזר היא גם השיטה המומלצת על ידי רוב המומחים, טכנולוגיות כמו דיודת לייזר, לייזר אלכסנדריט, רובי לייזר או Nd:YAG מהוות את הפתרון הטוב ביותר כדי לסיים עם השיער לפרקי זמן ארוכים, יותר מכל שיטה אחרת, ללא כאב משמעותי או סיכונים מיוחדים.

כל אחד מסוגי הלייזר השונים, מיועד לאיפיונים ייחודיים של כל מטופל. כבר יותר מתריסר השנים האחרונות, כל סוגי הלייזר שהיו בשימוש פעלו בכדי למגר את השיער מאזורים מסוימים לחלוטין ובאופן מלא. כתוצאה מההצלחה של הלייזר בהסרת שיער, הטכנולוגיה נמצאת בתנועה מהירה וצצים חדשות לבקרים טכנולוגיות מתקדמות אשר מותאמות לצרכים נוספים ושינויים אופנתיים. אחד מהן הוא כאמור דילול שיער.

דילול שיער


המילה האחרונה בדילול שיער

“ההמצאה האחרונה”, טכניקה שבעזרתה המומחים יכולים לטפל באזור גוף מסוים בצורה שתצמצם את השיער באופן אחיד וסימטרי ובצורה הדרגתית ומתקדמת עד להשגת התוצאה המבוקשת היא דילול שיער בלייזר. טכניקה זו אפשרית לשימוש אצל נשים, אך הגברים הם אלו שמפיקים ממנה יותר תועלת וזאת בגלל שהם נושאים כמות רבה יותר וצפופה יותר של שיער, רצונם של הגברים מתבטא בהעדפה של דילול שיער באזורים כמו בית החזה, אברי המין, זרועות וידיים כדי לתת להם מראה טבעי יותר מאשר הסרה טוטאלית של השיער.

ניתן כמובן לעבור דילול שיער בכל אזור אחר שבוחרים. דילול שיער בלייזר לגברים מאוד מומלץ בכדי לטפל בבעיות של שְׂעִירוּת יתר או בתופעה כמו צמיחת יתר של שיער א-נורמאלי חזק וסמיך במקומות שהעור בו בדרך כלל ללא שיער. לרוב, מספר הטיפולים לדילול השיער יהיה קטן יותר וקצר יותר מאשר טיפול רגיל להסרת שיער בלייזר ולכן גם דילול שיער הוא הרבה יותר חסכוני.


דילול שיער לפי בקשתך

דילול שיער בלייזר בדומה להסרת שיער בלייזר הוא טיפול יעיל אשר מעלים את השיער באופן קבוע וזאת בתנאי שההליך מבוצע במכון או במרפאה להסרת שיער ידועה ומוכרת, המעסיקה מקצוענים בלבד ואשר מוסמכת לבצע את הטיפולים (בעלת רישיון עסק, אישורי א.מ.ר למכשירי הלייזר קרי אישורים של משרד הבריאות, צוות רופאים שמבצע את הטיפולים ועוד).

כל אחד יכול לבחור את המסלול של דילול השיער כדי להגיע לתוצאה האופטימאלית שאותה הוא מתווה, ולסיים עם שיער בלתי רצוי בכל מקום בגוף בצורה מתקדמת ולהשאיר את כמות השיער הרצויה לו. לאחר כל טיפול מעריכים את כמות השיער שנשאר, ואפשר להמשיך עם הטיפול עד שמגיעים לדילול השיער הרצוי אשר מקנה תוצאה טבעית.


שאלות ותשובות על דילול שיער

ש. מי רשאי לבצע דילול שיער בלייזר?

ת. דילול שיער בלייזר צריך להתבצע אך ורק בפיקוח רפואי או ע״י רופא, ע”פ הוראות משרד הבריאות חל איסור על מכון הסרת שיער לטפל בלקוחות שלא כפי שצויין. לעומת זאת טיפול הסרת שיער באינפרא אדום יכולה לבצע קוסמטיקאית ואין צורך ברופא או בפיקוח, גם טכנאי או כל אדם שהוכשר על המכשיר איתו מבצעים טיפולים, יכול לבצע טיפול הורדת שערות.

 

ש. מהם הסיכונים בדילול שיער בלייזר?

ת. הלייזר אינו מפיק קרינה ואינו מסרטן. מכשירי הלייזר מפיקים חום ולכן במקרים נדירים עלולה להופיע כוויה שטחית, שחולפת תוך זמן קצר, אך ללא כל נזק עתידי, ללא צלקות וללא סימנים.

 

ש. מהם שלבי הטיפול?

ת. כשעה לפני תחילת דילול השיער בלייזר, מורחים את המקום במשחה מאלחשת (לרוב משתמשים באמלה), על מנת להגביר את אפקט האלחוש ניתן להצמיד יריעת פלסטיק נצמדת (בדיוק כמו זו שעוטפים באמצעותה אול - ניילון נצמד), לאחר מכן יש לבצע חיטוי של העור, מריחת ג’ל קירור על האזור המיועד לטיפול לאחריה מתחיל הטיפול עצמו וזאת ע״י סריקת אזור הטיפול באמצעות ידית הלייזר באזור בו מבצעים דילול שיער.

 

ש. מהן תופעות הלוואי לאחר דילול שיער?

ת. אדמומיות באזור שטופל החולפת תוך שעות ספורות. נפיחות נקודתית החולפת תוך שעות מעטות. נשירת השיער תוך 14-21 יום מיום הטיפול. לקריאת כל תופעות הלוואי בהסרת שיער בלייזר בהן תופעות לוואי שעלולות להופיע אולם בשכיחות נמוכה מומולץ להיכנס למאמר העוסק בכך בהרחבה כאן בפורטל.

 

ש. ממה צריך להיזהר בטיפול לדילול שיער?

ת. בעיקר ממכונים המבטיחים הבטחות כגון: “ … שלושה טיפולי דילול שיער ואתם חלקים…” משימוש במונח הסרת שיער לצמיתות (כבר שנים יודעים שאין דבר כזה), ממכוני הסרת שיער שברשותם מכשיר לייזר אחד ולא מספר סוגים כמו גם מכשירי דילול שיער בטכנולוגיה אחרת כמו ipl, דבר המונע מבעדם להעניק ללקוח את הטיפול המתאים לו ביותר. מומלץ לבדוק היטב גם מי עומד מאחורי הפרסומים וההבטחות. לצערנו ישנם הרבה מאוד מכוני הסרת שיער שפשטו רגל או סתם נעלמו עם כספי הלקוחות!

 

ש. פרט לקטילת זקיק השערה האם לייזר יעיל לטיפולים נוספים בתחום השיער?

ת. בהחלט כן, למשל, פתרון אולטימטיבי לפצעים הנובעים מצמיחת שיער תת עורי -רופאי עור רבים ממליצים למטופלים רבים לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר בגלל הבעיה המטרידה של פצעונים הנגרמים כתוצאה מצמיחת שיער תת עורי (שיער הגדל הפוך, כלפי החלק הפנימי של העור). תופעה זו נפוצה אצל נשים באזור המפשעה ואצל גברים באזור הצוואר והישבן. במקרה זה לא יעזרו תרופות אנטיביוטיות ומשחות, מפני שכל זמן שהשיער צומח הוא גורם לפצעונים מוגלתיים והפתרון היחיד יהיה דילול שיער בלייזר.

 

ש. האם דילול שיער בלייזר מסוכן לבריאות?

ת. מכשירי הלייזר לדילול והסרת שיער ברוב המקרים בארץ הם באישור משרד הבריאות הישראלי ובאישור ה- FDA  האמריקאי, הידוע בתקניו המחמירים. ככל הידוע אין כל נזק לטווח ארוך בקרן הלייזר המיועד לטיפולי הסרת שיער. הלייזר להסרה ודילול שיער אינו מסרטן ואין בו כל סיכון לטווח הרחוק, אולם כדי להבטיח תוצאות, דרושה מיומנות בהפעלת המכשירים, בחירת מכשיר לייזר נכון בהתאם לסוג השיער וגוון העור של המטופל יבטיחו תוצאה מכסימלית ללא כל נזק או פגע בעור.

 

ש. מי מתאים לדילול שיער?

ת. דילול שיער מתאים בעיקר לגברים. נשים לרוב עוברות הליך מקיף להסרת כל השיער. באופן עקרוני, לגברים מומלץ הטיפול החל מגיל 18 ולנשים מומלץ להתחיל לאחר 3 שנים של וסת סדירה. בדרך כלל לא מטפלים בילדים בגלל שינויים הורמונאליים העתידים להתרחש בגיל ההתבגרות ולהשפיע על צמיחת שיער. הטיפול מתאים לכל חלקי הגוף.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״דילול שיער״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר נעמי דאגלאס, דרמטולוגית (רופאת עור) שעוסקת בענף הסרת השיער - חברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית ובהסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה.

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!