background image
חשוב לדעת

משך ההליך- עד חצי שעה
כמה טיפולים?- בהתאם לטכניקת הטיפול
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- זמניות / לפרקי זמן ארוכים

כל מי ש"סובל" משיער באוזניים יוכל להסירו באחת או יותר מהשיטות המתוארות כאן למטה

הסרת שיער באוזניים

חשוב לדעת

משך ההליך- עד חצי שעה
כמה טיפולים?- בהתאם לטכניקת הטיפול
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- זמניות / לפרקי זמן ארוכים

כל מי ש"סובל" משיער באוזניים יוכל להסירו באחת או יותר מהשיטות המתוארות כאן למטה

ככל שמתבגרים והגיל עולה, לא רק שניתן יהיה להבחין בצמיחה של שיער על האוזניים, אלא גם תהיה צמיחת יתר של שיער אשר יבצבץ מהחלקים הפנימיים באוזן.

שיער אשר צומח מתוך האוזניים או מחוצה להן גודל בצורה עבה וארוכה ונראה מאוד לא סימפטי, מה שנחשב שלא באקראי לשיער לא אסתטי ולבלתי רצוי בכל קנה מידה, לא רק כלפי אותו אדם אשר סובל מכך אלא גם כלפי כל אותם אנשים אשר באים איתו במגע.

מצד שני, הדבר אינו רק עניין של גיל, ישנם כאלו שהשיער באוזניים צומח להם כבר מגיל צעיר כאשר הסיבות לכך יכולות להיות נעוצות בעובדה שישנם בעיקר גברים שעירים במיוחד ובעלי צפיפות שיער גוף יוצאת דופן הנובעת מסיבות תורשתיות, או מהפרעות מסוימות בעור.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ואינפרא אדום. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ואינפרא אדום. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


למי צומחות שערות באוזניים?

הסרת שיער באוזניים איננה משהו שנהוג לדבר עליה הרבה וזאת מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים אינם רוצים לדבר על כך. נהוג לחשוב גם שהאנשים היחידים שצומחות להם שערות נראות לעין ובולטות על האוזניים, הם הסבים שלנו או איזה זקן מוזר מסמטת הרחוב. כאן המקום להבהיר כי השיער באוזניים אינו מפלה לרעה אף אחד והוא יכול לצוץ בכל מקום ובכל רגע נתון גם אצל גברים (בעיקר) וגם אצל נשים בכל גיל ולאו דווקא בגיך מבוגר, ולכן חשוב יותר להתרכז בשיטות באמצעותן ניתן להיפטר מהשיער הדוחה באוזניים אשר מתגנב באופן חרישי!


איך מסירים שיער מהאוזניים?

לאחר שראינו כי שיער באוזניים יכול לצמוח אצל כל אחד והסיבות לכך עלולות להיות תורשתיות, כתוצאה מבעיות הורמונאליות ועוד נשאלת השאלה איך מסירים שיער באזוניים? לפניכם סקירה בקצרה של כל השיטות באמצעותן ניתן לבצע הסרת שיער מהאוזניים:

  • הסרת שיער מהאוזניים ע״י גילוח - קל, הליך שאינו יקר, מהיר, אך יש לשוב ולגלח מידי יום מפני שהוא צומח מחדש ודי מהר. שימוש במגזזת שיער היא אחת השיטות הבודדות לגיזום השיער באוזניים בביטחון, גיזום במספרים או בעזרת תער עלול לפצוע את האוזן בגלל המבנה הפתלתל והמשטחים המקומרים והשקועים שלה, ולכן הם אינם מומלצים.
  • פינצטה להסרת שיער באוזניים - במידה וישנה רק קבוצה קטנה ומרדנית של שיער, מריטה בעזרת פינצטה תעשה את העבודה ותעלים את השיער באוזניים לתקופה ארוכה יחסית של שבועיים. חשוב לציין שכדאי להשתמש בפינצטה איכותית, פינצטה מאיכות ירודה מתחלקת מהשערה או שוברת אותה במקום לתלוש אותה מהשורש. אין לתחוב את הפינצטה אל תוך תעלת האוזן כדע לא לסכן את עור התוף. באם אין ראי מתכוונן באמבטיה כדאי לבקש עזרה מחבר קרוב כדי שילפות את השיער היטב. יש להחזיק את העור מתוח ולמרוט את השיער עם הפינצטה לכיוון צמיחת השיער.
  • הסרת שיער באוזניים באמצעות שעווה - שיטה טובה להסרת השיער מהחלק החיצוני של האוזן אולם היא קשה לביצוע לבד, מנגד, תלישת השיער בשעווה מסירה את השיער לגמרי מן השורש ומשאירה את האוזניים ללא שיער למשך שבוע ימים ויותר, שלא כמו עם הפינצטה אין צורך לתלוש כל שערה לחוד. לשימוש ביתי מומלץ להשתמש בערכות מיוחדות לכך עם חימום במיקרוגל ועם רצועה לתפעול. השימוש ברצועה מונע חדירת שעווה לתעלת האוזן. אם הטיפול העצמי קשה, ניתן לבצע אותו במכוני יופי ובריאות על ידי עוסק מקצועי וזו המלצתנו.
  • הסרת שיער באוזניים עם סוכר - זוהי שיטה הדומה לשעווה, באמצעות סוכר ניתן לתלוש כמות גדולה של שיער מהשורש במריטה אחת בחלק החיצוני של האוזן, לכל הדעות זוהי שיטה פחות כואבת מאשר השעווה וגם יותר עדינה מפני שהסוכר אינו נדבק חזק על העור, והיא מתאימה ביותר לבעלי עור רגיש. יש להשתמש עם הסוכר בזהירות, בכדי שלא יחדור חומר לתעלת האוזן, היות ואין כאן רצועה, לכן יש לשרבב צמר גפן להגנה על תעלת האוזן בכדי למנוע דליפה של חומר פנימה.
  • הסרת שיער בלייזר - שימוש בלייזר או IPL היא שיטה להסרה קבועה של השיער, מבצעים סדרת טיפולים כדי להחליש את זקיק השיער והיא טובה במיוחד לבעלי עור בהיר ושיער כהה. תוכלו לקרוא בהרחבה על הסרת שיער בלייזר ועל הסרת שיער IPL כאן בפורטל.
  • אלקטרוליזה להורדת שיער באוזניים - השיטה היחידה שקיבלה את אישור ה- FDA להסרת שיער לצמיתות, כמו בלייזר, כדי להשלים את טיפול, יש לעבור באלקטרוליזה מספר טיפולים כדי להרוס את שורש השיער, אך בניגוד להליך הסרת שיער בלייזר, ניתן באלקטרוליזה לטפל בכל סוג של שיער, ישנם סוגים שונים של אלקטרוליזה לכן מומלץ ללכת למכון ידוע ובעל מוניטין כדי שימליץ על המכשיר המתאים ביותר.
pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!