background image
חשוב לדעת

משך ההליך- כחצי שעה
כמה טיפולים?- 7 - 12
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הטיפולים יתאימו לגברים עם שיער בבטן ונשים עם פס בבטן בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער בבטן

חשוב לדעת

משך ההליך- כחצי שעה
כמה טיפולים?- 7 - 12
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הטיפולים יתאימו לגברים עם שיער בבטן ונשים עם פס בבטן בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

סוג זה של הסרת שיער בדרך כלל מתייחס לגברים ונובע בעיקר מהשינויים הנוכחיים במהות של תפיסת היופי והטיפוח של הגבר בימינו. לפני שנים לא רבות, הלך המחשבה היה שהשיער באזור החזה והבטן הוא מאוד מושך ומשמש כסמל לאונות ולגבריות, כיום, ההעדפה היא יותר לכיוון של חזה ובטן נקיים משיער אשר מדגישים את השרירים (אם יש כאלה) כדפוס של היופי האידיאלי.

אצל הנשים הסרת שיער בבטן היא הרבה פחות שכיחה ואם כבר צומח שיער באזור הבטן הרי שקיימת כנראה בעיה הורמונאלית. פס שיער בבטן אצל נשים הוא הרבה יותר שכיח וכן מופיע אצל נשים במיוחד אצל נשים לאחר הריון.

שיטות ההסרה של שיער עודף בבטן הן לייזר, SHR, אינפרא אדום (ipl), אפילציה, קרמים ומשחות, שעווה ועוד ועל כך תוכלו לקרוא בהרחבה בהמשך.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר וטכניקת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר וטכניקת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


גברים והסרת שיער בבטן 

במקרים רבים הגברים מבקשים הסרת שיער כללית ומוחלטת באזורים מסוימים ובאזורים אחרים רק דילול יחסי של השיער. בשנים האחרונות ישנה עליה מתמדת אצל הגברים בביקוש לשירותי אסתטיקה והמספרים לפי הסטטיסטיקות, מראים שכבר למעלה מכ- 20% מכלל מבקשי שירותי הסרת השיער הם גברים.

הטכנולוגיה היעילה ביותר, הבטוחה ביותר והמהירה ביותר להסרת שיער בלתי רצוי לטווח ארוך ולפעמים (באזורים מסוימים) גם לצמיתות היא הסרת שיער בלייזר. גם טכנולוגית ה- IPL הנחשבת בטעות גם ללייזר היא פעימה של אור עוצמתית החודרת דרך השערה לזקיק ומנטרלת אותו.

ישנם סוגים שונים מכשירי לייזר להסרת השיער כאשר כל סוג מותאם לקבוצות שונות של אנשים, לבעלי עור בהיר עם שיער כהה לבעלי עור כהה ולבעלי שיער בהיר וישנם אף מכשירים משוכללים יותר המתאימים את עצמם לכל סוגי העור וצבע השיער.

הסרת שיער בבטן


הסרת שיער בבטן שאלות ותשובות

ש. האם הסרת שיער בבטן “תעלים” לתמיד את כל השיער?

ת. השיער אשר מסירים בלייזר או ב- SHR באופן תיאורטי מוסר לצמיתות, היות והאנרגיה המשוגרת גורמת לנטרול סופי של הזקיק. למרות סדרה של טיפולים לא תמיד ניתן להקיף את כל זקיקי השיער בשלב הצמיחה, והגוף, בגלל גורמים הורמונאליים, תרופות וגיל יתכן וימשיך לייצר שיער מחדש באזורים מסוימים, אך אותו שיער אשר הוסר עקב הטיפול עצמו לא ישוב להופיע.

 

ש. האם הסרת שיער בלייזר בבטן כואבת?

ת. הסרת שיער בלייזר עלולה לגרום לאי נוחות במהלך הטיפול אולם הטיפול אינו כואב! מטופלים אחדים ישתמשו במשחות מאלחשות כמו אמלה ובג’ל קירור ומכשירי צינון שיעלימו כל תחושה של כאב.

 

ש. כמה עולה הסרת שיער בבטן? האם זה יקר?

ת. כיום הרשתות המובילות להסרת שיער מציעות מבצעים חסרי תקדים, הנחות והטבות שונות מה שמוזיל את המחיר משמעותית, בנוסף, ניתן לרכוש חבילות להסרת שיער בבטן בתשלומים נוחים שאינם נושאים ריבית. מכל מקום, המחיר תלוי כמובן באזור הטיפול, בשטח שיש לטפל, בתנאים של המטופל, במרפאה עצמה ובשיטת הטיפול שתבחרו, למשל הסרת שיער בלייזר נחשבת כיום ליקרה מבין כל השיטות להסרת שיער.

 

ש. כמה טיפולים דרושים עד להסרה מוחלטת של שיער בבטן?

ת. ישנם גורמים רבים שקובעים מהו מספר המפגשים הדרוש, לכן, קשה לדעת כבר בהתחלה את מספר הטיפולים בכדי להגיע לתוצאה הסופית אולם אומדן הטיפולים כאשר השיטה היא הסרת שיער בלייזר הוא בין 7 ל- 12 טיפולים.

 

ש. כל כמה זמן צריך להגיע לטיפול?

ת. המפגשים נקבעים בתדירות משתנה ותלויים בקצב של צמיחת השיער, שהוא שונה אצל כל אחד ואחד, באופן עקרוני הטווח נע בין חודש לשלושה חודשים.

 

ש. כיצד מתכוננים למפגש בהסרת שיער בבטן?

ת. העור באזור הבטן חייב להיות נקי וללא קרמים או משחות למיניהם. בהתחלה יש לגלח את השיער בבטן, אך כאשר השיער מתחיל להתדלדל אין לגלח אותו יותר כדי שניתן יהיה לטפל בו בצורה סלקטיבית.

 

ש. מהו הגיל המתאים להסרת שיער בלייזר?

ת. בהסרת שיער בלייזר אין גיל מינימום, צעירים יבואו בליווי ההורים שיאשרו להם את הטיפולים אולם מקובל להתחיל רק לאחר הופעת המחזור אצל נשים ובאזור גיל 14 אצל בנים. ברמה עקרונית המכונים והמרפאות המובילות בישראל מקבלים לטיפול בני 18 ומעלה ולכן כדאי שתקחו זאת בחשבון!

 

ש. האם יש מניעה מלבצע טיפולי הסרת שיער בבטן בגלל החשיפה לשמש?

ת. המניעה היחידה מלגשת ולהתחיל את הטיפול היא כאשר העור אדום או שרוף מהשמש. אין להיחשף לשמש באזורי הטיפול ללא הגנה מפני השמש כאשר יש להקפיד על כך יותר בעונת הקיץ, יש להשתמש במשחות הגנה כל שעתיים.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בבטן״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר סטפן גרינברג, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!