background image
חשוב לדעת

משך ההליך- עד שעה
כמה טיפולים- 7 - 12
כאבים- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער בגב מתאימה בעיקר לגברים בעלי גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער בגב

חשוב לדעת

משך ההליך- עד שעה
כמה טיפולים- 7 - 12
כאבים- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער בגב מתאימה בעיקר לגברים בעלי גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות.

אזור הגב נחשב לגמלוני ומגושם, פרט לאימונים בחדר הכושר לחיטוב, כמעט ולא מקדישים לגב תשומת לב, רוב המשאבים והאנרגיות (כספיים ונפשיים) מופנים לאזורים אחרים כמו פנים שהרי הללו גלויים לכול ואינם מוצנעים כמו אזור הגב.

מי שכן מרגיש צורך לתת דגש על אזור הגב הם בעיקר גברים שעירים. באזור הגב והכתפיים גדל אצל אותם גברים שיער שעלול להטריד מאוד. השיער גודל פרא ונותן תחושה של חוסר אסתטיות משוועת, גברים רבים נמנעים בשל שיער לא אסתטי שכזה בגב מלהוריד חולצה, מלהיכנס לים או לבריכה וזה עלול לגרום גם לתחושת של תסכול ופגיעה בבטחון העצמי. 

אומרים כי הסרת שיער בלייזר היא הדרך היעילה ביותר להיפטר משיער עודף באזור הגב. לפניכם כל המידע במרוכז על הסרת שיער בגב.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


מדוע לעבור הסרת שיער בלייזר בגב?

מכיוון שהגב הוא אזור יחסית גדול (מבחינת שטח בסנטימטרים) הסרת שיער בלייזר היא פתרון עדיף למשל על פני שיטת אפילציה בה מסירים שערה אחר שערה שיכולה להתאים לאזורים קטנים כמו בית שחי ומפשעה. ע״י שימוש במכשירי לייזר כמו מערכות אלכסנדריט ודיודה לייזר ניתן יהיה להסיר שיער באזורים נרחבים בגוף כמו הגב, הרגליים והחזה, מערכות אלו נמצאו כטובות ומתאימות ביותר להרחקת שיער לטווח ארוך (לא לצמיתות) והן גם מהירות יותר בטיפול על פני שטח נרחב מאשר סוגי לייזר אחרים. חשוב לציין כי בחירת מכשיר ושיטת הטיפול תיבחן על סמך מספר פרמטרים בהם גוון העור בגב, צבע השיער ועוביו אשר יקבעו באיזה סוג של לייזר יש להשתמש להשגת התוצאות הטובות ביותר.


מיהם המועמדים להסרת שערות בגב?

אם לפני עשור כמעט רוב רובם של המטופלים להסרת שיער היו נשים הרי שבשנים האחרונות אחוז הגברים שעוברים טיפולים אסתטיים עלה משמעותית (עין ערך מטרוסקסואל) ואגב ככל שמתקדמים בזמן, מספרם ממשיך לעלות, בעיקר כאשר מדובר בטיפולי הסרת שיער בלייזר ובאזורים גבריים מובהקים כמו חזה, כתפיים וגב. רוב המטופלים שעוברים הסרת שיער בגב הם גברים, גברים מרגישים שגם להם מגיע, הבטחון העצמי גובר, זו לא בושה לטפל, נהפוך הוא! גם נשים מסירות שיער בגב, בעיקר בחלק התחתון של הגב, “פס גב” (קו אנכי מאזור האגן ממש לא אסתטי). השיער אצל הגברים מרוכז בחלק העליון, סביב הכתפיים ולעיתים הוא מכסה את כל הגב ממש, גברים ונשים אלו יהיו מועמדים מתאימים להליך הסרת שיער גב בהתאם לפרמטרים האישיים הידועים (גוון עור, צבע השערה ועוביה).

הסרת שיער בגב


כמה טיפולים נדרשים כדי להשיג גב חלק?

כמו בכל טיפול הסרת שיער בלייזר גם הטיפול בגב תלוי בגורמים אישיים בהם סוג העור (1-6 לפי סולם פיצפטריק), מין המטופל, צפיפות השיער, עוביו, צבעו, מצב הורמונאלי ועוד. מספר הטיפולים שלוקח להסיר שיער בלייזר בגב נע בין 7 עד 12 אך המטפל (בלייזר מדובר רק על רופא או על מטפל בפיקו רפואי) הוא הקובע למעשה כמה טיפולים דרושים לפי התנאים של כל אחד כדי להגיע לתוצאות טובות וארוכות טווח. יהיו גם טיפולים חוזרים בעתיד לשמירת הקיים ולתחזוקה כללית. חשוב לציין כי כאשר הטיפולים להסרת שיער בגב מבוצעים בשיטות אחרות כמו הסרת שיער באינפרא אדום, או בקרן אור ו- ipl מספר הטיפולים ישתנה לכיוון מעלה, דהיינו תזדקקו ליותר טיפולים.


כמה עולה הסרת שיער בגב?

המחיר להסרת השיער באזור הגב יהיה גבוה יחסית למקומות אחרים בגלל השטח הרב בו מטפלים (מבחינת גודל בסנטימטרים). המחיר יהיה תלוי בכמות השיער הנוכחית שנמצאת בגב ומשליכה על מספר הטיפולים. מחיר ממוצע לטיפול אחד בהסרת שיער בלייזר בגב נע בין 300 ל- 500 שקלים עבור כל הגב. מחירם של חלקים בגב יהיו בהכרח נמוכים יותר. עלות סדרת טיפולים בגב תנוע סביב ה - 3,000 ש”ח וצפונה בשיטת הלייזר (עבור סדרה של 12 טיפולים), הסרת שיער בגב בשיטות אחרות אמורה להיות זולה יותר.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בגב״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר סטפן גרינברג, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!