background image
חשוב לדעת

משך ההליך- עד 30 דקות
כמה זמן- כשנה וחצי
כאבים- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער ישבן תתאים לנשים וגברים בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער בישבן

חשוב לדעת

משך ההליך- עד 30 דקות
כמה זמן- כשנה וחצי
כאבים- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער ישבן תתאים לנשים וגברים בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

מי שמגלח או מסיר שיער מהרגליים, בוודאי שלא פוסח על המחשבה מדוע לא להסיר את השיער גם בישבן? בשונה מאצל מרבית הנשים, אצל הגברים הישבן הוא אחד מאזורי הגוף שדי משופעים בשיער, מי יותר ומי פחות.

אם הסרתם שיער ברגליים ולא המשכתם הלאה לכיוון הישבן זה יכול להיראות במקרים רבים די קומי, בייחוד כאשר מבחינים בבירור היכן נמצא הקו המפריד בו מסתיימות הרגליים והיכן מתחיל הישבן.

אם אתה גבר ויש לך מזל אז השיער בישבן הוא בהיר ונראה פחות לעין ולכן אפשר לוותר על הסרת שיער בישבן, אם את אשה כמעט תמיד מומלץ להסירו.

ישנן שלוש שיטות עיקריות להסרת השיער מהישבן: שעווה חמה או פושרת, קרמים להסרת השיער או השיטה המומלצת והיעילה מכולן, הסרת שיער בלייזר.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


הסרת שיער בישבן ושיטות ביתיות

השיטה שאינה מומלצת בכל מקרה להסרת שיער בישבן היא סכין גילוח, תחילה בגלל שהישבן הוא אזור עדין, מכונת הגילוח לעומתו תהיה יותר מעשית אולם צריך להיות סוג של אקרובאט עד שמוצאים את הפוזה הנכונה, ועוד עם ראי צמוד לקיר. את סכין הגילוח יהיה קל יותר לתפעל, אך זו אינה כאמור הדרך הנכונה. השיער יחזור ויצמח כבר לאחר יומיים והוא יהיה חזק יותר ועבה יותר וכמו כן הוא יגרום לגירוד כל פעם שהוא צץ מחדש. צריך להיזהר מלחתוך את העור במקומות בהם יש חצ’קונים קטנים, זה עלול להיגמר בדלקת או זיהום.

שימוש בקרם להסרת שיער בישבן היא אפשרות סבירה אולם יש להיזהר עם האזור העדין במפשעה שעקב הריאקציה הכימית עלול להיגרם גירוי מאוד מטריד, יש לבחור בקרם מיוחד לעור עדין ולא להתמרח בצורה מוגזמת, אלא בזהירות מרבית עם שכבה דקה של חומר כפי שכתוב בהוראות. עצה טובה תהיה להסיר שיער עם קרם לפני המקלחת בכדי להסיר כל שארית של קרם במשך הרחיצה. השיטה הטובה ביותר להסרת השיער בישבן היא השעווה, היא “מחזיקה” זמן רב יותר מכל שיטה ויותר היגיינית אך האם ניתן לשים שעווה חמה ולמשוך ללא ייסורים? קרוב לוודאי שאם תהיו סבלניים, עם מראה טובה על הקיר וניסיון מצטבר זה אפשרי!

הסרת שיער בישבן


הסרת שיער מהישבן במכונים

יותר ויותר גברים בוחרים להגיע למרכזי יופי ואסתטיקה אשר מציעים טיפולי הסרת שיער. יש לציין כי טיפולי הסרת שיער בישבן אינם אורכים זמן ממושך, אלו טיפולים של בערך 30 דקות, הם נעשים על ידי שעווה חמה או פושרת אשר מסירים שיער ישבן בצורה מקצועית עד שלא ניתן יהיה להבחין בקווים שמשאירה השעווה. השיטה המובילה להסרת שיער ישבן היא הסרת שיער בלייזר. הסרת שיער בלייזר היא השיטה שמורידה את השיער לצמיתות (לתקופה ארוכה מאוד כי אין דבר כזה באמת לצמיתות) כאשר במקרים רבים השיער אינו שב לצמוח, וניתן ליישם אותה גם בישבן, זוהי שיטה יקרה אומנם יחסית לשיטות האחרות אך היא נמצאת בהישג יד וכמובן שכרה בצידה, הסרת שיער בלייזר מומלצת גם לגברים הסובלים מחצ’קונים בישבן.


לפני ואחרי הסרת השיער ישבן

לא משנה באיזה שיטה תבחרו להסיר שיער בישבן, ישנם שני דברים שחייבים לעשות לפני ואחרי הסרת השיער בישבן. יש להעביר כפפה מיוחדת על העור כדי להסיר שערות שנשארו מתחת לעור, במידה ועושים פילינג המוצר יכול לשמש גם לישבן. לאחר הסרת השיער רצוי להשתמש במוצר מרגיע ומחטא. הקרמים להסרת שיער נושאים עימם בצמוד את המוצר הנ”ל וכדאי מאוד להשתמש בו. במידה ומסירים את השיער בעזרת שעווה עדיין רצוי לשים מוצרים שלאחר הסרת שיער כדי להרגיע את האזור שטופל, אשר נוטים להכיל מרכיבי חיטוי ומעלימים שאריות של השעווה. במידה והמטופל טרם ניסה להסיר את השיער בישבן הוא יגלה מהר מאוד כמה עדין הוא העור בישבן. כאשר מסירים שיער ישבן בלייזר הסיפור הרבה פחות מלחיץ וזו גם המלצתנו.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בישבן״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר איב לופנקו, דרמטולוגית (רופאת עור) שעוסקת בענף הסרת השיער - חברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!