background image
חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- 12 בממוצע
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

מכשיר ביתי להסרת שיער מתאים לכל מי שסובל משיער טורדני בצבע שחור או חום המעוניין בעור חלק נטול שיער. מכשיר ביתי אינו מתאים לשיער פלומתי או שיער בצבע לבן, אפור או ג׳ינג׳י

הסרת שיער ביתית

חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- 12 בממוצע
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

מכשיר ביתי להסרת שיער מתאים לכל מי שסובל משיער טורדני בצבע שחור או חום המעוניין בעור חלק נטול שיער. מכשיר ביתי אינו מתאים לשיער פלומתי או שיער בצבע לבן, אפור או ג׳ינג׳י

במהלך השנים האחרונות התחילו לשווק בעולם ובישראל מכשירים המיועדים להסרת שיער ביתית. תחום הסרת שיער הפך היום לנגיש ביותר עקב המצאת יחידות ביתיות המיועדות לטיפולי הסרת שיער.

במאמר זה נסקור מספר יחידות בהם NO!NO ו- TRIA המיועדות להסרת שיער ביתית, ננסה לאמוד את השפעתם, יתרונותיהם וחסרונותיהם של המכשירים הביתיים ולבסוף נגיע למסקנה כי הסרת שיער עדיף להשאיר למקצוענים.

בכל אופן לקוחות המעוניינים לבצע הסרת שיער ביתית ימצאו במאמר זה נחמה שכן טרם התבצע בישראל דיון מעמיק בשאלה האם מכשירי הסרת שיער ביתיים יעילים כמו הטיפול במכשירי לייזר במכונים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


סקירות על מכשירים ביתיים ותכשירים להסרת שיער

הסרת שיער mē - מכשיר ביתי מתוצרת חברת סינרון, המשלב הסרת שיער עם אפיליידי וסכיני גילוח בטכנולוגית אלוס (mē elos) המשלבת את שיטת IPL יחד עם גלי רדיו.

קרם להסרת שיער - קרמים שעובדים על בסיס פירוק מבנה הפרוטאין של השיער, כך שהשיער נושר בקלות ובמהירות מהגוף בזמן הסרת הקרם מהגוף.

משחה להסרת שיער - קראו על היתרונות והחסרונות של שימוש במשחות וקרמים ביתיים להסרת שיער בהם אורנה 9 משחת ויט ועוד.

הסרת שיער לא רצוי מהגוף במכשיר Silk Epil  (סילק אפיל) מבית בראון


מערכת ביתית NO!NO

מפתחי המערכת טוענים כי שימוש במכשיר הסרת שיער זה יעיל ביותר, אין כאבים במהלך הטיפולים, המכשיר מתאים לכל סוגי העור ויותר חשוב לכל גווני השיער. בגדול המכשיר מבצע בדיוק את אותה הפעולה שמבצעים מכשירי הלייזר במכונים ובדומה למכשיר הביתי TRIA אולם יש פרמטרים נוספים אליהם יש לרכז את תשומת הלב ואשר באמצעותם משיגים את התוצאה בטיפול הסרת שיער. הדבר המשמעותי ששונה במערכת זו מכל השיטות הידועות לטיפול ב- הסרת שיער היא העובדה שהמכשיר עובד על מקור חום ולא על טכנולוגיה של אנרגיית אור. המערכת משתמשת בהעברה של אנרגיה תרמית והולכת חום לשיער בלתי רצוי, הגורמת לאלומת השיער להישבר. המערכת מופעלת על ידי מטען אלקטרוני מגיעה עם חוד להבים המתאימים לשיער ארוך וקצר. למערכת גם מברשת קטנה ומיוחדת שתפקידה לנקות שיער מיותר וחוצץ שתפקידו לגרום לעור להיות חלק לאחר ביצוע ההליך.

הסרת שיער ביתית


כיצד משתמשים במערכת NO!NO

השימוש במכשיר ביתי להסרת שיער בלייזר NO!NO נועד לבצע הסרת שיער באזורים רגליים, ידיים, בית שחי וקו ביקיני. אזורים עדינים כמו אזור הפנים עדיף להשתמש בשיטות הרגילות היינו הסרת שיער בלייזר בין אם במכון ובין אם באמצעות מערכת לייזר ביתית, כמובן שטיפול הסרת שיער יכול להתבצע גם עם מכשירי הסרת שיער העובדים בטכנולוגיית SHR או ע״י מכשירי הסרת שיער IPL קרן אור (אינפרא אדום כפי ששגור בידי העם). ניתן לבצע הסרת שיער כפי שנכתב רבות באתר בטכנולוגיות ושיטות שונות בהם הסרת שיער בשעווה או הסרת שיער על ידי מחט חשמלית (אפילציה).


תוצאות אפקטיביות במערכת הסרת שיער ביתית

כדי להשיג תוצאות טובות במהלך טיפולי הסרת שיער או כדי לבצע הרחקת שיער, יש להשתמש ביחידה הביתית לפחות פעמיים בשבוע כאשר ההמלצה היא להשתמש בו אף יותר הווה אומר שלוש פעמים בשבוע וזאת במיוחד במהלך הטיפולים הראשוניים בהם אתם מבצעים הסרת שיער. השימוש במכשיר צריך להיות מבוצע על עור חלק (לאחר שעבר גילוח בדרך כלל או שעווה אולם רצוי גילוח).על מטופלי הסרת שיער לוודא כי הם חיברו את הלהבים המתאימים עוד בטרם החלו את ההליך,לאחר יש להחזיק את המתקן בתשעים מעלות לאזור המטופל ב- הסרת שיער ולהזיזו בצורה איטית תמיד כלפי הגוף. למכשיר נורת חיווי, ברגע שמשתמשים במכשיר בצורה נכונה בעת ביצוע הסרת שיער הרי שנורת החיווי נדלקת ונראית בצבע ירוק. יש להשתמש במערכת ה- NO!NO על אותו אזור מטופל יותר מפעם אחת כדי לקבל תוצאות אידיאליות.


עובדות על מכשיר הסרת שיער NO!NO

מכשיר ביתי להסרת שיער יעיל אולם המונח הסרת שיער לצמיתות גם במכשירים הביתיים אינו קיים, (ראה מאמר על הסרת שיער לצמיתות) ראוי לציין כי התוצאות המושגות על ידי המערכת אינן שקולות ערך לתוצאות המושגות באמצעות מכשירי הלייזר להסרת שיער או על ידי אפילציה כפי שמבוצעים במכונים המטפלים בהסרת שיער. מאחר והמערכת פועלת על ידי הולכת חום תרמי טיפול הסרת שיער הופך ללא נעים מאחר ויש ריח של שריפת שיער. כדי למנוע את הריח שנוצר לאחר טיפול הסרת שיער מומלץ להשתמש במכשיר במקומות מאווררים, למשל מקום מצוין יכול להיות ליד מפתן החלון אשר כמובן פתוח לרווחה או במקום שיש בו מאווררים.

חשוב כי לאחר הטיפול תעברו מקלחת או לכל הפחות תתבשמו שכן הריח שנוצר לאחר הסרת שיער על ידי ה- NO!NO נדבק לעור (ריח חריף של שיער חרוך כמו שריפת הנוצות בתרנגול). כאשר משתמשים במכשיר בצורה נכונה אין סיבה לחשוש מכוויות אולם כאשר הטיפול ב- הסרת שיער מבוצע שלא כהלכה ישנו חשש להיווצרות כוויה.לקוחות אשר ניסו את המערכת הביתית לטיפול הסרת שיער באזורים כמו רגליים, ידיים דיווחו כי אורך הטיפול הוא כשלושים דקות. לאנשים שלוח הזמנים שלהם לחוץ יכולה להתעורר בעיה מאחר ויש להשתמש במכשיר כשלוש פעמים בשבוע לאזור.


השוואה בין מכשיר TRIA למערכת ה- NO!NO

האם מערכת ה- NO!NO טובה ממכשיר ה- TRIA המיועדת להסרת שיער ביתית, בכדי לקבוע האם הסרת שיער על ידי ה- NO!NO מתאימה עבורך יש להשוות עם מה שידוע לנו עד היום לגבי מערכת TRIA (או כל יחידת הסרת שיער ביתית אחרת הפועלת בטכנולוגיה זהה דהיינו לייזר- קיימות בישראל מספר חברות המשווקות מכשירי לייזר ביתיים לטיפולי הסרת שיער, מכשירי לייזר אלו משווקים בעיקר באמצעות אתרי אינטרנט גדולים כדוגמת וואלה שופס וגט איט) ואל מול השיטות הידועות בטיפולי לייזר או שלא בלייזר (הסרת שיער IPL, הסרת שיער SHR).


התוצאות בהסרת שיער ביתית

ראשית עלינו לדעת האם במערכת NO!NO יש תוצאות? למען האמת ולצורך הדיון זו מערכת חדשה מאוד שנכנסה לענף הסרת שיער ממש לאחרונה אבל למרות העובדה הזו, המבקרים טוענים כי תוצאות הטיפול נראות לעין, ישנה הפחתה של כמות השיער עם המשכיות כאשר משתמשים במכשיר בקביעות. בנוסף המכשיר עובד על כל סוגי העור וכל גווני השיער עובדה שאינה דורשת אבחון מקצועי (שיער ג’ינג’י ,בלונדיני, לבן, אפור) שכן בשונה מכל הטכנולוגיות לא מנסים לקטול את זקיק השערה שיש בה פיגמנט אלה עובדים בטכנולוגיה של חום השורפת את השיער ללא צורך בזיהוי פיגמנט המלנין. בשורה התחתונה, אלו שמשתמשים במכשיר חייבים לבצע את הטיפולים שלוש פעמים בשבוע ולשלב טיפול הסרת שיער בלייזר יחד עם גילוח לכל אורך הדרך.


הביקורות על מערכת ה- TRIA

למערכת ה- TIRA היו ביקורות מעורבות מאז כניסתה לשוק. הסרת שיער באמצעות המכשיר הוכחה כיעילה עבור חלק מהלקוחות אולם השימוש במכשיר הוא די מסורבל ומסובך וקשה לתפעל אותו בבית. בנוסף קרן הלייזר נחותה משמעותית לעומת מכשירי לייזר מקצועיים בהם משתמשים המכונים כך שהשימוש במכשיר הוא הרבה פחות עוצמתי ויעיל. מכשירים מקצועיים להסרת שיער בלייזר במכונים –כבר הוכח מעל לכל ספק סביר כי הסרת שיער בלייזר עובדת (אומנם לא לצמיתות), דהיינו הרחקת שיער למצב של שיער פלומתי רך כאשר התוצאות נשמרות לתקופות ארוכות יחסית.


כמה זה עולה?

עלות הסרת שיער באמצעות מכשיר ה- NO!NO מתמקדת ברכישת המכשיר (ניתן לרכוש את המכשיר בארצות הברית ולאחרונה הוא אף הגיע לישראל) והוא עולה כ- 1,000 ₪ כאשר יש להוסיף לעלות הרכישה גם ערכת להבים איתה מבצעים הסרת שיער בעלות של 100 ₪ ומשחה נלוות לטיפול. הסרת שיער בלייזר ביתית באמצעות מכשיר ה- TRIA יקרה הרבה יותר כאשר מחירה מגיע לכ- 4,000 ₪. ישנם מכשירי הסרת שיער בלייזר אחרים המיועדים לשימוש בבית והנמכרים ברמת מחירים של כ-2,000 ₪ אולם יש לבדוק כל יחידה בפני עצמה (הבנו כבר שיש משמעות בתוצאות הטיפול לעוצמת קרן הלייזר).


כאבים ותופעות לוואי

המבקרים אשר בחנו את מכשיר ה- NO!NO דיווחו כמו גם יצרנית המכשיר כי הסיכון בשימוש במכשיר בטיפולי הסרת שיער מאוד נמוך, כאשר מטופלים ונסיינים רבים ציינו כי הבעיה שהתעוררה במהלך טיפול הסרת שיער הייתה הריח לאחר ביצוע הטיפול. לאחר שימוש במכשיר מרבית המטופלים דיווחו כי לא חשו או הרגישו בכאב. במערכת ה- TRIA יש יותר סיכונים אולם אם משתמשים במכשיר בצורה נכונה בעת ביצוע הסרת שיער מפחיתים לרמה של מינימום את הסיכון לכוויות. לאחרונה יצאה גרסה חדשה למכשיר אשר הפחיתה למינימום את הסיכונים בשימוש. הסרת שיער בלייזר במכון יכולה להיות מכאיבה יחד עם תופעות לוואי קשות כאשר משתמשים במכשירים בצורה לא נכונה. היום במרבית המנוסים, הטיפולים מבוצעים בצורה מבוקרת, יעילה עם מינימום תופעות לוואי, אולם שלא נקל ראש, עדיין כאשר משתמשים במכשירי הסרת שיער עוצמתיים יש סיכונים הבאים לידי ביטוי בכוויות, פיגמנטציה ותופעות לוואי אחרות הנגרמות מביצוע הטיפול.


מסקנות השימוש במכשירים ביתיים מול הסרת שיער במכונים

לסיכום, ההחלטה באיזה סוג טיפולים ושיטת טיפול תבחרו לפני ביצוע הסרת שיער, האם במכשיר ה- NO!NO בו ניתן להשתמש בבית בטכנולוגיה של חימום? האם בשימוש מכשיר הלייזר הביתי דווקא? או הבחירה אשר מרבית המטופלים לוקחים, הסרת שיער בלייזר על ידי מכון? היא החלטה אישית. ברור כי במידה ונרצה לעבור טיפולים בפנים הרי שלא נרכוש את מכשיר ה- NO!NO אולם לבסוף המלצתנו היא עשו שיעורי בית ובחרו עבורכם את שיטת הטיפול היעילה ביותר לביצוע הסרת שיער לאחר ששקללתם את כל המרכיבים, למשל לקוחות המעוניינים להקטין את הסיכונים ימצאו כי המכשירים הביתיים להסרת שיער טובים עבורם, אולם מבחינת התוצאה הסופית התשובה ברורה לחלוטין: הסרת שיער במכון עדיפה על פני כל השיטות האחרות.

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!