background image
חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

ההליך יתאים במיוחד לגברים מעל גיל 16, בעלי גוון עור בהיר ושיער שחור (אידיאלי) חזק ולא פלומתי.

הסרת שיער בלייזר לגברים

חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

ההליך יתאים במיוחד לגברים מעל גיל 16, בעלי גוון עור בהיר ושיער שחור (אידיאלי) חזק ולא פלומתי.

אצל הגבר כמעט כל חלקי הגוף מכוסים בשיער, ישנם גברים בעלי שיער עבה וכהה (מתאימים מאוד להסרת שיער בלייזר) ואחרים עם שיער דק ובהיר שכמעט ואינו נראה לעין (פחות מתאימים להסרת שיער בלייזר).

לבני האדם יש יותר זקיקי שיער על שטח של סנטימטר מרובע מאשר הרבה יונקים עליונים גדולים בהם שימפנזות וגורילות! גילוח הזקן והשפם הן משימות יומיות שאליהם הורגלנו, אולם מה שלא כל כך נוח ומטריד במיוחד הוא שיער מיותר באזורים כמו גב, מותניים, חזה, מסביב לאוזניים או בין הגבות שנוטה לצמוח מהר יותר לאחר הגילוח.

לגברים ישנה צפיפות גדולה של שיער בגוף הרבה יותר מלנשים, דבר שדורש מספר רב יותר של טיפולים כדי להשיג תוצאות משביעות רצון.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


הסרת שיער בלייזר לגברים - עבר, הווה ועתיד!

בעבר, האמצעים שהשתמשו בהם להסרת שיער בלתי רצוי לגברים היו ע״י הוצאתו באמצעות פינצטה, גילוח, שעווה או באמצעים כימיים שמסירים שיער, חלקם כואבים, אחרים אינם היגייניים אך כולם זמניים (אגב גם היום משמשים בכל השיטות הללו ואנחנו מניחים שגם בעתיד ימשיכו להשתמש בהם למרות שזה ממש לא ברור בכלל למה!).

גם הסרת השיער באלקטרוליזה היתה די נפוצה בעבר ואף נחשבה יעילה במיוחד כאשר התוצאה היתה לצמיתות. חסרון בולט של הטיפול באלקטרוליזה (אפילציה או מחט חשמלית) הוא כאב ובנוסף מדובר בטיפול איטי ומתמשך, שערה אחר שערה, זרם חשמלי העובר דרך מחט במטרה להרוס את זקיק השיער. באופן רגיל הטיפול מתמשך מספר חודשים ואפילו שנים הכוללים גם טיפול משלים וטיפולים חוזרים, בין הסיכונים של אלקטרוליזה קיים גם סיכון של שוק חשמלי, דלקות או צלקות.

היום קיימים פתרונות יעילים עם סיכונים פחותים וזמן טיפול קצר. הסרת שיער בלייזר לגברים היא השיטה המועדפת היום, ישנם מכשירי לייזר מתקדמים עם טכנולוגיה אולטימטיבית, שיוצבה במיוחד להסרת שיער בלתי רצוי בשיטה מהירה, הרבה פחות כואבת והרבה יותר בטוחה, כמעט ולא מסירים שיער בשיטות שונות, הלייזר השתלט על התחום והוא כאן גם כדי להישאר בעתיד.

הסרת שיער בלייזר לגברים


הסרת שיער בלייזר - השיטה המתקדמת לגברים!

הסרת שיער בלייזר היא כאמור השיטה המתקדמת בימינו. הלייזר מייצר אלומת אור עם ריכוז גבוה ביותר. סוגים שונים של מכשירי לייזר מייצרים צבעים שונים של אור, צבע האור שמייצר לייזר מסוים הוא המפתח על השפעתו בזקיקי השיער. האור שמופק מדיודה לייזר למשל (ישנן 5 טכנולוגיות לייזר שונות) נקלט על ידי הפיגמנט הנמצא בזקיק השיער. הפעימות של הלייזר במשך שבריר של שנייה, הן מספיק ארוכות בכדי לאייד את הפיגמנט ולנטרל מספר זקיקי שיער בו בזמן, כדי להסיר או למנוע מהם את היכולת להצמיח מחדש שיער. הסרת שיער בלייזר לגברים מתבצעת גם עם תוספת צינון אשר מקררת ומגינה על העור מסביב, כאשר משגרים אנרגיה של לייזר לשורש השיער.


למה ניתן לצפות?

הטיפול בלייזר יכול להמשך בין כמה דקות לשעה ואף יותר, תלוי באזור הטיפול. היות ועל הלייזר מוטלת העבודה לטפל בזקיקי שיער אשר פעילים בהצמחת שיער, דרושים יותר מטיפול אחד כדי להרוס את זקיקי השיער הבאים בתור של שלב הצמחת השיער. הטיפול בלייזר עלול לגרום לתחושה של גירוד אולם רוב המטופלים עוברים את ההליך ללא הפרעות או אי נוחת, למרות שישנם גם אזורים רגישים יותר מאחרים בגוף. המראה של אזור הטיפול מיד לאחר הסרת שיער בלייזר יהיה שונה אצל כל אחד ותלוי במספר גורמים.

התוצאות המיידיות במידה וקיימות, הן מינימאליות, תיתכן אדמומיות או נפיחות שתחלוף במהרה, החזרה לשגרה גם היא מיידית. האזורים המבוקשים ביותר לטיפול אצל הגברים הם בעיקר הגב, החזה ואזור הבטן. פרט לטיפולי הסרת שיער בלייזר אותם מבצעים הגברים ישנו טרנד שהולך ותופס בעיקר “גברים חזקים” שתדמיתם הגברית חשובה להם והם אינם רוצים להצטייר כחלשים ודומים לנשים, אם אתם גברים מהסוג הזה וודאי תשמחו לקרוא על דילול שיער, השיטה שמתאימה בדיוק לכם!


הסרת שיער בזקן

השיטה הנפוצה להסרת שיער באזור הזקן היא כמובן גילוח אולם גם אפילציה יכולה להוות פתרון מצוין ודי קבוע אבל היא דורשת התחייבות ודבקות במטרה הן מבחינה תקציבית והן מבחינת הזמן הנדרש לביצוע ההליך. הסרת שיער בזקן אורכת זמן רב וחייבת להיות מבוצעת בידיים מיומנות.

גברים בעלי עור לבן ושיער שחור מצאו כי מכשיר הלייזר שימושי אולם יש מידע מועט לגבי העובדה כמה זמן נמשך אפקט הטיפול ובאיזה תדירות נרשמות הצלחות כאשר מבצעים את הטיפול בלייזר. ישנה אינדיקציה מוקדמת שלייזר בעל אורך פולס ארוך, יכול להוות אלטרנטיבה לגילוח אצל גברים שחורים, אולם זה מוקדם מכדי לדעת בוודאות האם זה אכן עובד.

מכשירי לייזר להסרת שיער יכולים מידי פעם להבהיר את שיער הפנים אולם יש דיווחים על גברים שחוו חוסר אחידות בהבהרה ובמראה מוזר, בהנחה ואתה מעוניין בהסרת שיער בלייזר באזור הפנים, עליך לבחון זאת היטב ולהבין את המשמעויות של גורמים אלו, מומלץ לעבור לקבל את כל המידע על תופעות הלוואי שיכולות להתפתח כאשר עוברים טיפול בפנים, שכן את אזור הפנים לא ניתן להצניע כמו אזורים אחרים בגוף.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בלייזר לגברים״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר אריק תומס, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!