background image
חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לייזר Nd-Yag מתאים לנשים, גברים ובני נוער בעלי גוון עור בהיר או כהה (פחות אפקטיבי) עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער בלייזר Nd-Yag

חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לייזר Nd-Yag מתאים לנשים, גברים ובני נוער בעלי גוון עור בהיר או כהה (פחות אפקטיבי) עם שערות שחורות או חומות.

קיימות מספר מערכות לייזר באמצעותן מבצעים כיום בהצלחה הסרת שיער לא רצוי, בין המערכות (כולל Nd:Yag) ניתן למנות גם דיודת לייזר, רובי לייזר ואלכסנדרייט לייזר. חלק מהמערכות הללו אינן עובדות על מטופלים בעלי פיגמנטים כהים בגלל תופעת לוואי כמו אַדְמֶנֶת (אדמומיות לא תקינה של העור) ותופעות פוסט דלקתיות כמו היפר והיפו-פיגמנטציה.

אורך הגל של Nd:Yag לייזר מספק יתרונות מסוימים על פני טכנולוגיות לייזר אחרות כאשר הוא מופנה אל זקיק השיער. אורך גל ממושך יותר מוביל לחדירה ארוכה יותר המאפשרת לאנרגיה של הלייזר להגיע לפקעת ואו לגבשושית הנמצאת בחלק התחתון של העור.

המנה של הזקיקים הם המטרה המועדפת בגלל התפיסה שהם הגורמים הקריטיים לצמיחת השיער. אורך הגל של ה- Nd:Yag משרה פחות אנרגיה שנקלטת על מבני עור אחרים, מה שגורם לפחות נזק סביבתי ולחדירה יעילה יותר.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


טכנולוגיית הסרת שיער בלייזר Nd:Yag 

הסרת שיער בלייזר Nd:Yag עובדת על אורך גל של 1064 ננומטר, שהוא בין תחום האינפרא אדום וספקטרום (מנסרה) האור. הם לא רק עובדים על אורך גל אלא גם על מצב של תדירות כפולה שמייצרת אור ירוק באורך גל של 532 ננומטר. מערכת Nd:Yag לייזר להסרת שיער אמורה להיות יעילה יותר על סוגי העור השוניםבהם גם עור כהה. למערכת זאת יש גם שיעור מהיר של מחזוריות המאפשר לטפל באזורים נרחבים כמו הגב והרגליים. פחמן נמצא בשימוש במערכת ומשמש כמולקולה קולטת צבע.

השימוש בפחמן נעשה בגלל שהוא בטוח ובגלל יכולת הקליטה שלו. הפחמן הוא קולט צבע טוב יותר מאשר המלנין באורך גל של 1065 ננומטר, משתמשים במשחת פחמן על העור והיא חודרת לזקיק השערה, אז הלייזר ישוגר על הפחמן במשך הטיפול. החסרון היחיד בשיטה זו היא החדרת הפחמן עמוק במידה מספקת אל הזקיקים, קיים סיכון שהפחמן יתפזר בתוך העור וכאשר הוא יבוא במגע עם הלייזר עלולים להיווצר אפקט של קעקוע.


פעימת לייזר Nd:Yag בהסרת שיער

הפחתת הקליטה בשכבה העליונה של העור משולבת עם הירידה בתופעות הלוואי כאשר מטפלים ב- Nd:Yag בעור יותר כהה. באופן תיאורטי משך הפעימה של הלייזר Nd:Yag צריך להיות קצר מזמן הרגיעה מהחום (TRT) של זקיק השיער אך ארוך יותר מה- TRT של שכבת העור העליונה כדי למקסם את הנזק לזקיק השיער ולהוריד למינימום את הנזק לשכבת העור העליונה.

זאת אומרת שרוחב הפעימה האידיאלית צריך להיות בין 10 ל– 60 מילי סקונדה. המכאניקה המדויקת של מערכת מפסיק טכנולוגיית Q של מכשיר ה- Nd:Yag אשר הורס באופן ממוקד זקיקי שיער עדיין איננה מובנת היטב אך היא קשורה כנראה לאירוע פוטו אקוסטי. ידוע גם שישנם מטופלים שעוברים הסרת קעקועים עם מכשיר ה - Nd:Yag שמבחינים כי השיער הוסר לצמיתות באזור הטיפול.

הסרת שיער בלייזר Nd-Yag


שיפור טכנולוגית הלייזר Nd:Yag ומכשירים נפוצים

לאחרונה מכשיר ה- Nd:Yag לייזר פעימה ארוכה, התפתח והחל לשלב גלי אורך ומשך פעימה ארוך יותר עם מכשירים חדשים כמו, Lyra שמשתמשת בשטף של 100 ג’אול לסמ”ר להסרת שיער מהפנים ו - 130 גאול לסמ”ר באזורים שאינם הפנים עם משך פעימה של 30 מילי סקונדה שהראו הצלחה ניכרת בהורדת צמיחת השיער כשלושה חודשים ולאחר טיפול בודד. גם מכשיר ה- CoolGlide לייזר שעדיין נמצא בבדיקה ומשתמש בשטף של 50 - 60 גאול על שטח של סמ”ר ורוחב פעימה של 15- 30 מילי סקונדה הראה תוצאות ראשוניות נהדרות, לאחר שלושה חודשים ניתן להבחין ב- 24 -32% ירידה בצמיחת השיער בהשוואה ל- 8% בטיפול רגיל ועם מינימום תופעות לוואי. סוגי מכשירי Nd:Yag לייזר נוספים להסרת שיער הם: Athos ,Image, Medlite IV ,Vara


הסרת שיער בלייזר Nd:Yag יתרונות וחסרונות

יתרונות - השיטה יכולה לעבוד על רוב סוגי העור, משטחי גוף נרחבים ניתנים לטיפול במהירות וביעילות, מאמינים כי ישנה השהייה ארוכה יותר בצמיחת השיער מאשר בכל מערכת אחרת להסרת שיער בלייזר.

חסרונות - המערכת משפיעה פחות על סוגי עור בהיר, מרגישים כאב רב יותר בגלל השיעור המהיר של מחזוריות הפעימות, ישנו סיכון של צלקות, כוויות או דהיית צבע העור, יתכן ויהיה צורך בהלבנה של השיער לפני טיפול בעור כהה, אם הפחמן “יתנפץ” על ידי הלייזר, עלולים להיווצר סימנים דמוי קעקועים על העור.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בלייזר Nd Yag״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר איב לופנקו, דרמטולוגית (רופאת עור) שעוסקת בענף הסרת השיער - חברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!