background image
חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות מצומצם
כמה טיפולים?- בהתאם לשיטה
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער במפשעה מתאימה לנשים בעלות גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער במפשעה

חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות מצומצם
כמה טיפולים?- בהתאם לשיטה
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער במפשעה מתאימה לנשים בעלות גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

המראה החיצוני והשימור האישי של הגוף הוא נושא שתמיד היה באופנה אצל נשים. עוד במצרים העתיקה המלכה קליאופטרה היתה מתרחצת עם חלב אתונות כדי לשמור על עור רך, צעיר וללא קמטים ועד עצם היום הזה הסגידה של שמירת מראה הגוף נשמרת באופן קבוע וללא ספק בצורה הרלוונטית ביותר.

הטיפולים כל הזמן הופכים ליעילים יותר ומבוקשים יותר בציבור הרחב והם כבר לא נחלת “השמנה והסלתה”. הטיפול בלייזר מנגן כינור ראשון בכל מכון יופי או מרכז לבריאות הגוף ובקליניקות לאסתטיקה.

הסרת שיער בלייזר נישלה את הסכין או התער ששימשו לגילוח שנים רבות לאחר מות קליאופטרה, יחד ובנוסף לקרמים ושעווה. כל השיטות הללו מייצגות חסרונות רבים בהם גירויים בעור, צמיחת שיער חדש עם ציסטות, שיטות זמניות  ועוד.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


היסטוריה על הסרת שיער ערווה

המצרים הקדמונים החלו בהסרת שיער ערווה בעזרת אולר ועם תערובת של סוכר ושעווה העשויה מדבורים, הם האמינו כי פעולה זו מקנה להם דמות הרבה יותר יפה, צעירה ותמימה. גם ליוונים ולרומאים הסרת השיער במפשעה היתה למנהג והרגל וכמו אצל המצרים הקדמונים הסרת שיער הגוף היתה מילה נרדפת ליופי ואסתטיקה בעיניהם. בהודו העתיקה גילחו את החזה והמפשעה כמנהג קבוע. בימי הביניים האירופאים במעמד העליון גילחו חלקים משיער גופם ובמאה הארבע עשרה האריסטוקרטים באירופה גילחו את שיער המפשעה ושמו במקומו פאות עם שיער ערווה. בתקופת הרנסנס האומנים ביקשו את נשותיהם עם מעט שיער גוף או ללא שיער כלל ובתחילת המאה ה- 18 תכשירים להסרת השיער היו עשויים מקליפות ביצים, צואת חתולים וחומץ.


קצת נתונים על הסרת שיער במפשעה

רוב הנשים אשר החלו בטיפול לייזר שבעו מלבזבז את זמנן ואת כספן בפתרונות זמניים, השאיפה היא להגיע לפתרון סופי המאפשר להן לשכוח ממה שנקרא שיער על גופן. לפי מחקר שנערך עוד בשנת 2006 נמצא כי הסרת שיער במפשעה תופסת את המקום השלישי המבוקש ביותר מבין אזורי הגוף בו הנשים מסירות את השיער (יותר מחצי) וזאת לאחר הרגליים  ובית השחי. למרות שרוב הנשים אינן מהססות להסיר שיער ברגליים או בשפה העליונה (שפם), הדבר שונה במעט כאשר מדובר במפשעה, לגבי נשים מסוימות הסרת שיער במפשעה הוא צורך חשוב, ולגבי אחרות הוא מטרד המלווה בכאב, דבר אחד ברור, לא תמיד נבחרת השיטה הנכונה.

לפי מחקרים שנעשו, שטח המפשעה הוא 3% מכלל האזור בגוף שבו הנשים מסירות את השיער הבלתי רצוי באופן סדיר, לאחר הרגליים, חצי רגליים ובית השחי. רוב הנשים כ- 68% מעדיפות להסיר את השיער בבית כאשר רק 21% מהנשים עושות זאת במכוני יופי, אם מבחינת צניעות או מבחינה כלכלית. המחקר מראה על העדפת הבית למרות שככל שחולפות השנים יותר ויותר נשים עוברות לבצע הסרת שיער במפשעה במכוני לייזר.

הסרת שיער במפשעה


הסיבות להסרת שיער במפשעה

הסיבה העיקרית להסרת השיער במפשעה היא הנוחות, כאשר אישה מחליטה לעבור הסרת שיער בלייזר במפשעה, באופן נורמאלי היא חושבת על הנוחות ועל חוסר הדאגה בלבישת ביקיני או במצבים אינטימיים. גם אם זה נשמע מצחיק, שלוש מבין ארבע נשים אישרו כי לפחות פעם אחת בחיים הן נמנעו מלקיים יחסים בגלל שיער ערווה “לא מסודר”, ושמא השיער יחשב כלא אסתטי. כדי שמצבים כאלו לא יישנו ההחלטה שלהן היא להתמסר לטיפול של הסרת שיער ערווה בלייזר.

סיבות נוספות יכולות להיות סבל ממריטות שיער ומטיפולים חוזרים ונישנים בשיטות הסרת שיער קונבנציונאלית (סכין גילוח, שעווה). מניע נוסף להסרת שיער ערווה הוא האספקט המיני, נשים רבות מתוודעות שהסיפוק המיני גדל שבעתיים החל מהרגע שבו הן החלו להסיר את השיער. הגברים בדרך כלל אוהבים את הנשים ללא שיער ולכן האישה מרגישה ביטחון רב יותר כאשר היא מגיעה למגע עם גבר כאשר היא ללא שיער. ההרגשה להיות נחשקת ויותר ארוטית מגבירה את ההנאה המינית של האישה. מניע נוסף לא פחות חשוב הוא היגיינה, כמובן שאפשר לשמור על הניקיון של חלק נשי זה של הגוף עם שיער, אך תמיד המקום יהיה נקי יותר ללא שיער.


סוגים וצורות של הסרת שיער במפשעה

  • תספורת - חיתוך של אורך השיער או “גיזום” לשם נוחות, היגיינה ויופי.
  • הסרת שיער מפשעה רגיל - פשוט מורידים את השיער במקומות ש”נראים” בקו הביקיני, משאירים משולש שיער שלא חותכים אותו.
  • הסרת שיער ברזילאית - היא הסרת שיער ערווה נרחבת יותר שבמקום להשאיר משולש שיער בקו ביקיני, משאירים קו אנכי של שיער. השיער נשאר חתוך  בצורה זו, והוא משמש בעיקר ללבישת תחתון עם מעט בד למראה אסתטי. השם ניתן לו כי בברזיל משתמשים בתחתוני נשים מאוד קטנים שבמקרים כאלו מחייבים סוג כזה של הסרת שיער במפשעה.
  • מפשעה קריבית - זוהי הסרת שיער גדולה יותר מההסרה הברזילאית והיא כוללת את כל גבעת ונוס והשפתיים הגדולות.
  • אותיות וצורות במפשעה - ישנה צורה נוספת של הסרת השיער במפשעה והיא מתן צורות שונות לשיער כמו אותיות, צבעים, צורה של לב או יהלום. בקיצור עיצוב אומנותי לעין ולחושים בשילוב חוש הומור.

הטיפול בהסרת שיער במפשעה

מבין הצורות המתוארות לעיל הסרת השיער הברזילאית והקריבית נחשבות לאינטימיות, סוג זה של הסרת שיער במפשעה מבוקש יותר אצל נשים מודרניות בגילאים הנעים 25 עד 35. הסרת השיער בלייזר מבין כל השיטות להסרת שיער נראית כמו האפשרות הטובה ביותר כדי לסלק את השיער באזור הערווה, וזאת מכמה טעמים ראשית מדובר בשיטה שהיא זולה יחסית ביחס ליתרונות שהיא צופנת לאחר שמיישמים אותה.

יתרונות אלו מתבטאים במספר מישורים: התהליך בלייזר אינו כרוך בכאבים כאשר משווים אותו למריטה בפינצטה או לשליפת השיער בשעווה, מה גם שמדובר באחד האזורים הרגישים ביותר בגוף, הסרת שיער בלייזר היא לאורך זמן וללא סכנה לעור, בכך הלייזר מונע סיכונים שקיימים בשיטות הסרת שיער אחרות, כמו foliculitis (דלקת שורש השערה) ולאלרגיות בגלל מגע של תכשירים להסרת שיער כמו שעווה חמה וקרה. הסרת שיער בלייזר באזור המפשעה נעשית באותה צורה כפי שהיא נעשית בכל מקום אחר בגוף, אך אין להתבלבל, טיפול באזור כה רגיש, מצריך הימנעות מטיפולים ממושכים ומיותרים למניעת חשיפה ארוכה מידי ללייזר ולגירויים כתוצאה מכך.


הסרת שיער ערווה סיכונים, סיבוכים ואזהרות

כמו בהסרת שיער בשאר חלקי הגוף, לפני ואחרי הסרת שיער במפשעה יש להימנע מלהיחשף לקרני השמש כדי שלא יהיו כתמי עור (פיגמנטציה) או אדמומיות, יש להימנע גם משימוש במשחות שיזוף ולא להמשיך להסיר שיער עם שיטות המורטות את השיער מהשורש. במקרים מיוחדים, תלוי בסוג העור של המטופל, הרופא ימליץ על שורה של אמצעי זהירות מיוחדים. למרות שהסרת שיער במפשעה בלייזר היא השיטה היעילה ביותר לטיפול באזור הסופר רגיש ועדין, זהי עלולה להפוך לחרב פיפיות במידה ולא ננקטים האמצעים הדרושים ועוברים את התהליך במרפאה או במכון הסרת שיער לא ראויים, מרפאות שאינן מקצועיות ועם תנאים היגייניים ירודים.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער במפשעה״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר סטפן גרינברג, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!