background image
חשוב לדעת

משך ההליך- כשעה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער ברגליים מתאימה לנשים וגברים בעלי גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער ברגליים

חשוב לדעת

משך ההליך- כשעה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער ברגליים מתאימה לנשים וגברים בעלי גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות.

“הופעה נשית” באה לידי ביטוי במספר אספקטים, אחד מאלה, לצד איפור, ביגוד מתאים, גוף חטוב וכדומה הוא העדר שיער באזורים אסטרטגיים בגוף כמו רגליים. ולכן, כדי להראות נשית, סקסית ומושכת, צו השעה הוא להסיר את השיער ברגליים.

כבר מגיל ההתבגרות, נערות בכל מקום על פני כדור הארץ, משתמשות בשיטות שונות של הסרת השיער בכדי להיפטר מהשיער המטריד ברגליים. ישנן טכניקות אחדות אשר מציעות תוצאות לטווח ממושך של שנים בהן הסרת שיער בלייזר ולעומתן שיטות אחרות (לרוב שיטת ביתיות להסרת שיער) שיש לבצען בתדירות גבוהה המקנות תוצאות זמניות.

בהמשך המאמר שיטות מומלצות להסרת שיער ברגליים לעומת שיטות שלא מומלץ ליישם כלל.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


מתי מסירים שיער ברגליים ומאיזה חלק בדיוק?

בתקופות שונות של השנה ובעיקר כאשר נעשה חם (בישראל אנחנו מדברים למעשה על 9 חודשים מתוך שנה), נשים לובשות בגדים שמשאירים את החלק התחתון של הרגל או את כל הרגל חשופה, לכן, בתקופה זו של השנה הן מגלחות את השיער בתכיפות רבה יותר ובמיוחד את החלק שמתחיל מהעקב עד לברכיים. במהלך הקיץ, תקופה של בגדי ים וחצאיות מיני, סביר להניח כי נשים יעדיפו להסיר את השיער מכל הרגל כלומר מתחתית הרגל באזור העקב דרך הברכיים ועד לאגן הירכיים. ישנן נשים שמסירות את השיער ברגליים במשך כל עונות השנה ובעיקר הכוונה היא לספורטאיות, רקדניות וכדומה ויש כאלו שבוחרות לעבור הסרת שיער ברגליים בלייזר לקבלת פתרון קבוע, השיטה המומלצת והמועדפת על ידי רוב הנשים.

הסרת שיער ברגליים


שיטות מומלצות להסרת שיער ברגליים

שעווה להסרת שיער ברגליים – זוהי השיטה היותר נפוצה איתה מבצעים הסרת שיער ברגליים. אחד מהיתרונות הגדולים שמציעה השעווה היא שכאשר משתמשים בה באופן קבוע, השיער צומח חלש ועדין יותר ויותר ככול שחולף הזמן. את השעווה החמה ניתן ליישם בבית והיא מאוד מעשית וחסכונית. הגירוי והאדמומיות אשר נוצרים כתוצאה משימוש בשעווה אינם נשארים לזמן ממושך. ניתן גם להסיר שיער ברגליים בשעווה קרה שהיא אפשרות טובה לעור רגיש במיוחד.

הסרת שיער רגליים בסוכר – הסרת שיער עם סוכר היא שיטה בעלת יתרונות משותפים לאלו של השעווה, חוץ מהיותה יעילה יש לה גם ערך מוסף בזה שהיא משאירה את העור הרבה יותר חלק ורך מאשר השעווה. זוהי שיטה מהירה ומאוד פשוטה אשר ניתן ליישמה בבית.

גילוח הרגליים – מכונת הגילוח היא אחת השיטות הנפוצות ביותר להסרת השיער ברגליים בכל העולם. התוצאות הן מצוינות והביצוע נוח במיוחד, צריך רק להשתמש בכלים ובחומרים הנכונים (סכין גילוח חד וקרם או קצף גילוח, ולאחר מכן משחות לריכוך העור). שיטה נוספת להסרת השיער ברגלים היא מכונת גילוח חשמלית.

הסרת שיער בלייזר – הסרת שיער בלייזר מציעה תוצאות טובות ברגליים. אך בניגוד לאמונה שנפוצה בקרב הצבור כי שיטה זו היא ערובה להסרת שיער לצמיתות, זוהי שיטה להפחתת שיער לתקופה ארוכה ביותר. נכון לכתיבת שורות אלו, הסרת שיער בלייזר ברגליים היא הטכניקה המועדפת והמומלצת, לייזר גם חסכוני כאשר בוחנים את העלות לפרקי זמן ארוכים.

הסרת שיער חשמלית – למרות שנשים רבות מתלוננות על כאבים במהלך הטיפולים הראשונים, התוצאות של הסרת שיער חשמלית באזור הרגליים הן טובות ואינן מתירות צמיחה מחדש של השיער. אפשר להשתמש בה בכל מקום ובכל זמן. בעזרת שיטה זו ניתן להסיר שיער מאוד עדין שאינו מגיב לשיטות אחרות כמו הסרת שיער בלייזר. כאשר מסירים שיער באזורים קטנים ברגליים השיטה מומלצת, כאשר רוצים להסיר שיער בכל הרגליים מומלץ לשקול זאת היטב.


הסרת שיער ברגליים - טכניקות לא מומלצות

פינצטה למריטת השיער – כמו בכל מקום רחב היקף בגוף, השימוש בפינצטה כדי להסיר את השיער באזור הרגליים אינו מומלץ. חוץ מהעובדה שהשיטה כואבת, נדרש זמן רב מידי והקדשה מיותרת בטיפול בשטח כה נרחב.

משחות להרחקת שיער – משחה להסרת השיער באזור הרגליים איננה נחשבת כשיטה טובה. המשחות להסרת השיער כוללות מרכיבים כימיים שעלולים להשאיר כוויות בעור העדין של הרגל ובנוסף, מריחת הקרמים אינם מעניקים תוצאות אחידות שחשובות מאוד בייחוד באזור הרגליים.

אלקטרוליזה לרגליים –בגלל השטח הנרחב של הרגליים, אלקטרוליזה אינה מעשית בגין זמן הטיפול הממושך והעלויות שבעקבותיו. האלטרנטיבה לשיטה זו היא הסרת שיער בלייזר המציעה סמי-הסרת שיער לצמיתות.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער ברגליים״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר קנט רייד, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!