background image
חשוב לדעת

משך ההליך- חמש דקות
כמה טיפולים?- 8 - 12
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער בלייזר בשפם מתאימה לנשים שאינן סובלות מבעיות הורמונאליות בעלות שיער שחור או חום.

הסרת שיער בשפם

חשוב לדעת

משך ההליך- חמש דקות
כמה טיפולים?- 8 - 12
עד כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער בלייזר בשפם מתאימה לנשים שאינן סובלות מבעיות הורמונאליות בעלות שיער שחור או חום.

גברים ונשים מתמודדים בהצלחה (או מנסים להתמודד לא תמיד בהצלחה) עם שיער פנים לא רצוי, אצל גברים ההרגשה של פנים חלקות ללא צורך בגילוח נשמעת טוב מידי בכדי שזה יהיה אמיתי, אצל הנשים המבוכה הנגרמת ע״י שיער פנים הנראה לעין באזורים לחיים, שפה עליונה המכונה “שפם”, ושיער בין העיניים שגורם לאיחוד הגבות, זה כבר יותר מידי בכדי שמצב כזה יישאר לנצח.

הסרת שיער בלייזר היא לכאורה הדרך הטובה ביותר בכדי להיפטר משיער לא רצוי באזור הפנים, וזאת על ידי תהליך בטוח, עדין, יעיל ושמשאיר הרגשה של עור חלק וללא שיער.

ברוב המקרים, נשים עברו הסרת שיער בלייזר בשפם כדי להיפטר (כמעט לתמיד) מהשיער הלא רצוי ו/או כדי לצמצם את התופעה למינימום. לפניכם גם שיטות נוספות להורדת השפם.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן 3 טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן 3 טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


השיטות להסרת שיער בשפם

קרם להורדת שיער בשפם - הסרת שיער באזור השפם היא לא רק לייזר, אפשר לבצע אותה גם עם קרם מיוחד להסרת שיער בפנים, עם שעווה או כפי שנאמר קודם, בעזרת הפוטו דפילציה שהוא מכלול של מכשירים שכוללים לייזר, IPL, גלי רדיו ואינפרא אדום בכדי לסיים סופית או לזמן ממושך עם המטרד הלא סימפטי של צמיחת שיער באזור השפה העליונה או השפם. היתרון בשימוש בקרמים להסרת שיער כדי לסלק את השיער באזור השפה העליונה הם שניים: נוחיות וללא כאב. אך החסרונות של שיטה זו הם שלא ניתן להסיר בה את כל השיער, השיער צומח מחדש בזמן קצר יחסי, ועלולים להיווצר כוויות או אלרגיות. אם רוצים לבצע הסרת שיער בשפה העליונה בפעם הראשונה או עם תכשיר חדש אשר יצא לשוק, כדאי למרוח מעט מהחומר על הזרוע הקדמית לצורך טסט ניסיון למניעת אלרגיה וכוויות.

 

הסרת שיער שפם בשעווה - להסרת שיער בשעווה ישנם שני יתרונות: השיער יוצא מהשורש מה שמעכב את צמיחתו מחדש וכל פעם שהוא צומח הוא נעשה עדין יותר ויותר. לעומת זאת החסרונות בהסרת השיער בשעווה הם: כאבים, אדמומיות (זמנית) ועם לא עובדים בטמפרטורה הנכונה עלולים להיווצר כוויות. השימוש בשעווה חייב להעשות כאשר היא במצב פושר ונמצאת במצב רך, במידה ומחממים אותה עד שהיא הופכת לנוזלית תקבלו כוויות באופן וודאי!

הסרת שיער בשפם

הסרת שפם בלייזר ושיטות זמניות - הסרת שיער בלייזר היא פתרון ריאלי כנגד שיער לא רצוי בשפם, הפחתת שיער פנים לא רצוי משנה את הפנים לחלקים ונותנת להן מראה רענן. נשים בעלות שיער כהה, לא מרגישות בנוח עם שיער פנים שנראה לעין, רבות מהן מנסות שיטות הסרה זמניות תוך שימוש בגילוח, שעווה, מריטה בפינצטה והורדת שפם בחוט. כל השיטות הללו הן אינן פתרון קבוע. מכשיר לייזר להסרת שיער הפנים הוא הפתרון הקל ביותר לנשים, היות ושיער הפנים הוא באופן טבעי דק ורך לעיתים קרובות ופלומתי בהשוואה לשיער בשאר חלקי הגוף. נשים רבות שמטופלות בהסרת שיער פנים, מכוונות ומדגישות את עיקר הטיפול לשפה העליונה, הניסיונות להסרה של שיער כהה מעל ומסביב לשפה בשיטות הזמניות, גורם לכאבים רבים באזור רגיש זה. טיפול מהיר וקל ע״י הסרת שיער בלייזר בשפה העליונה יפחית או יסיר לחלוטין את השיער. פוטו דפילציה היא שיטה המתיימרת להסיר את השיער לצמיתות, כאשר מורחים את האזור בג’ל מיוחד למטרה זו ומעבירים את ראש מכשיר ההפעלה של אור הלייזר אשר ייקלט על זקיק השערה ויעלים את השיער. החיסרון של הלייזר הוא קרוב לוודאי מחירו, אך בסך הכול הכללי אם מחשבים את כל מה שמוציאים על מוצרים ותכשירים שונים להסרת שיער והזמן שמבזבזים ללא הרף על טיפולים, יתכן מאוד כי מחיר הסרת השיער בשפה העליונה בלייזר אכן משתלם, אם כי ישנה תמיד אזהרת מסע שלא בכל המקרים הטיפול בלייזר יהיה מוצלח, ואצל סוגים מסוימים של אנשים השיער יצמח מחדש.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער שפם״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר אנדרו ראסטה, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף פועלו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל המידע במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!