background image
חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בשיטה ובגודל אזור ההסרה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער מתאימה לנשים בעלות גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער לנשים

חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בשיטה ובגודל אזור ההסרה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער מתאימה לנשים בעלות גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

עבור הנשים, הסרת שיער בלייזר היא אחת האפשרויות הקלות והנוחות להסרה של שיער עודף ובלתי רצוי, זהו אגב, תהליך אשר פועל בצורה שווה על הגברים בדיוק כמו אצל הנשים והוא לדעתנו עדיף באופן מוחלט על פני הקרמים להסרת השיער בעלי הריחות הדוחים והבלתי נעימים. הסרת שיער לנשים בלייזר, עדיפה גם על השעווה הכואבת ועל גילוח ללא הפסקה.

אם החלטת להיפטר משיער גוף לא רצוי לצמיתות, או לטווח ארוך כפי שנכון לומר, הסרת שיער בלייזר היא השיטה הטובה ביותר להשגת המטרה.

האזורים המבוקשים ביותר אצל האישה להסרת השיער הם בעיקר בפנים, אזורי השפתיים, הסנטר והלחיים וגם אזורים אחרים כמו קו ביקיני, בית השחי, בזרועות וברגליים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


הסרת שיער בלייזר לנשים באזור השפתיים (שפם), סנטר והלחיים

אצל הנשים השיער הלא רצוי נמצא לרוב מעל השפה העליונה (שפם), סנטר ולצידי הלחיים. לפני שמחליטים על שיטת הטיפול המתאימה ביותר יש לבדוק תחילה שהשיער העודף הוא אינו תוצאה הנובעת מסיבות הורמונאליות. אם מבחינים בצמיחת שיער לא נורמטיבית באזור זה של הפנים או שהשיער עבה מידי, חייבים להיוועץ עם רופא לבירור הגורמים לתופעה לפני התחלה של טיפול כלשהו. אם צמיחת השיער אינה קשורה בשינויים הורמונאליים כלשהם ישנן מספר גדול של אפשרויות.

בדרך כלל נשים נוטות להסיר שיער בפנים בעזרת פינצטה, אך בסופו של דבר הפינצטה לא נחשבת לדרך הטובה ביותר בגלל שהמריטות החוזרות ונשנות של השיער עלולות ליצור גירויים של זקיק השיער ואצל נשים עם שיער כהה הוא עלול ליצור צלקות. במידה ויש יותר מקבוצה קטנטנה של שיער עבה אשר מופיעה לעיתים קצובות, כדאי להשתמש בפינצטה למטרות אחרות. הלייזר הוא הנשק החדש במערך של הסרת השיער. המועמדת המועדפת והאידיאלית לטיפול הסרת השיער בלייזר היא בעלת העור הבהיר והשיער הכהה, למרות שניתן להשיג גם תוצאות טובות מידיים אמונות ומקצועיות של מפעיל הלייזר גם אצל נשים בעלות עור כהה.

הסרת השיער בלייזר אינה יעילה כל כך אצל נשים בעלות שיער בלונדיני בהיר, ג’ינג’י חלודה או לבן מוכסף. יש להימנע מהשימוש בלייזר כאשר רוצים לטפל במקומות קרובים לעיניים, מסביב לעיניים, בגבות או בין העיניים, היות וקרני הלייזר יכולים לחדור לעומק. אזורים אלו חייבים להיות מטופלים בשיטות אחרות בהן פינצטה, שעווה או אלקטרוליזה. קראי עוד על הסרת שפם בלייזר.

הסרת שיער לנשים


הסרת שיער לנשים באזור קו ביקיני (מפשעה)

כמו באזורים אנטומים אחרים, הסרת שיער בלייזר לנשים תלויה בגורמים כמו צבע השיער, צבע העור, עובי השיער והצפיפות שלו. גורמים אלו חייבים להילקח בחשבון על ידי הרופאים כדי לבחור את השיטה הטובה ביותר והיעילה ביותר. הרופאים או המבצעים בעלי הניסיון הגדול ביותר בתחום של הסרת השיער בלייזר הם אלה אשר עוזרים לבחור את השיטה של הלייזר או שיטה דומה של אור (ipl) אשר תהיה טובה ביותר לכל אחד. בגלל שהסרת השיער באזור קו הביקיני מבוקשת ביותר ועם תוצאות משביעות רצון, ישנם סיבות נוספות מעבר לאסתטיקה שבגינם רוצים לטפל באזור זה.

אזור הביקיני הוא גם אזור שלעיתים תכופות מייצר folliculitis, (מחלת זקיק, שערה שגודלת מתחת לעור) ודלקות וזיהום בזקיק השיער. מה שלא רק גורם לפצעים pruritus (עקצוץ) או כאבים, אלא שלפעמים גם לעור כהה ולהיפר פיגמנטציה שנראה כמו דלקת. למרבה המזל הסרת שיער בלייזר די מעלימה לחלוטין את תופעות ה- foliculitis. מערכות הלייזר מיטיבות גם עם ההפחתה של ההיפר פיגמנטציה והאדמומיות הקבועה, אשר מופיעים מתחילת היווצרות ה- foliculitis, אזור הביקיני ללא שיער ללא גירויים ודהייה של צבע העור, הוא יתרון משמעותי. למרות שניתן להשתמש בצורות אחרות של הסרת השיער כמו האלקטרוליזה, קרמים להסרת שיער או שעווה, לכל אחת משיטות אלו ישנן מוגבלות משלהן ביעילות השיטה ובפשטות השימוש בה.

ב- 8 טיפולים באזור הביקיני ניתן להשיג הסרת השיער לצמיתות (לטווח הארוך) ברוב המקרים וברוב סוגי השיער. התהליך הוא מהיר במיוחד ובעל סבילות נוחה. עקב הטיפול להסרת שיער בלייזר גם באזור שנשאר ושלא מעוניינים להסירו וברדיוס ניכר ממנו, כמעט שלא מוטרדים מבחינת אסתטיקה מאדמומיות בעור ליד זקיקי השיער. ומעל הכול בסופו של דבר ובאופן גורף, הטיפול בהסרת שיער בלייזר לנשים הוא תהליך עם אחוזי שביעות רצון גבוהים ביותר מצד המטופלות. לקריאה בהרחבה על הסרת שיער במפשעה.


הסרת שיער בלייזר לנשים באזור בית השחי

הסרת השיער בלייזר לנשים באזור בית השחי הוא התהליך הנפוץ ביותר. כל פעימה של לייזר מעלימה את השיער הלא רצוי באזור בית השחי. מכיוון שהלייזר משוגר ומשפיע על השיער שנמצא בשלב הצמיחה, והיות והשיער משנה מחזור, חייבים במספר או בסדרה של טיפולים כדי להסיר את כל השיער לצמיתות או לטווח ארוך. מכיוון שאזור בית השחי נחשב לאזור קטן, הטיפול בבית השחי הוא אחד המהירים ביותר, דרושים רק מספר דקות כדי להשלים את כל מהלך הטיפול, שבאופן כללי אינו מכאיב. קראי עוד על הסרת שיער בבית השחי.


הסרת שיער לנשים באזור הזרועות

ריבוי שיער אצל נשים על הזרועות או הידיים אינו אטרקטיבי בלשון המעטה, ולמען האמת מדובר בתופעה די מכוערת הגורמת לאובדן בטחון עצמי אצל נשים רבות אשר דואגות להופעה חיצונית הולמת. באופן תדיר האמצעים המסורתיים מניבים תוצאות זמניות בלבד ולטווח קצר. במקרים רבים כאשר הגירוי שנגרם משעווה או מגילוח חולף, בעיית ההופעה של השיער מתחילה לצוץ מחדש.

הסרת שיער בלייזר לנשים מציעה פתרון טוב לשיער בלתי רצוי בזרועות. ניתן להשיג תוצאות ארוכות טווח וקבועות כבר לאחר 5 עד 7 טיפולים, עם הרבה פחות אי נוחות בהשוואה לשעווה. כל טיפול נמשך פחות משעה אחת, למרות שזמן הטיפול יכול להשתנות בהתאם לעובי השיער, לצפיפות השיער, גודל האזור וגורמים נוספים. רצוי טיפול שנתי של תחזוקה כדי להבטיח אי הופעה מחדש של צמיחת שיער.


הסרת שיער לנשים באזור הרגליים

הסרת השיער בלייזר לנשים ברגליים הינה אפשרות מאוד פופולארית ויעילה כדי להסיר את השיער באזור זה. בגלל שלרגליים אזור ושטח טיפול גדול באופן יחסי הסרת השיער תהיה ממושכת יותר ותמשך כשעה בערך. כדי להגיע לתוצאות מכסימאליות, כלומר הסרת השיער לצמיתות או לטווח ארוך ידרשו בין 6 עד 10 טיפולים ארוכים, למרות שכפי שידוע זהו נתון שעשוי להשתנות בין כל מטופל למטופל. גם המחיר של כל טיפול משתנה בהתאם לעובי של השיער, לצפיפות של השיער והשטח הכללי שיש לטפל.

לאחר הטיפול נשארות נקודות שחורות, שהן השורשים השרופים, אשר נושרים לאחר כשבוע. הרגליים נשארות ללא שיער באופן מושלם לפחות במשך חודש וחצי שזה הזמן בו צומח שיער חדש חלש יותר שהיה בשלב רדום בטיפולים הקודמים. לאחר חודשיים או שלושה מתחילים גם בטיפול בשיער זה. כדאי לציין שבין טיפול לטיפול לא רצוי להסיר שיער בכל דרך אחרת ובשום שיטה אשר מורטת את השיער מהשורש. למידע נוסף על הסרת שיער ברגליים.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער בלייזר לנשים״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר אדריאנה הולי, דרמטולוגית (רופאת עור) שעוסקת בענף הסרת השיער - חברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!