background image
חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הורדת שיער תתאים לנשים, גברים ובני נוער בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער לצמיתות

חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הורדת שיער תתאים לנשים, גברים ובני נוער בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

אם בעבר הפירסומאים של המכונים הגדולים השתמשו במונח הסרת שיער לצמיתות (Permanent hair removal)בכלי התקשורת השונים וזאת בכדי “לגייס” כמה שיותר לקוחות לעבור טיפולים להסרת שיער, הרי שהיום, כבר לא מזכירים את המונח אפילו באופן מינורי בחדרי חדרים. מאחר והטכנולוגיות בהם פעלו מכשירי הסרת השיער בעבר היו די חדשות עבור כולם (למרות שזה נראה כאילו הם נמצאים כאן מאז ומתמיד), בשנים עברו, נהוג היה להשתמש במונח הסרת שיער לצמיתות כיוון שיצרני המכשירים ואפילו מינהל התרפות והמזון האמריקאי (FDA) קבעו בהחלטיות כי תוצאות הטיפולים הם לצמיתות. היום, לאחר יותר מעשור של עשייה, הידע הנרחב שנצבר הביא למסקנות חותכות שהמונח צמיתות הוא חסר נפקות.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


הסרת שיער לצמיתות ותביעות משפטיות

תביעות משפטיות רבות הוגשו כנגד מכוני הסרת שיער גדולים וידועים והיו גם מכונים וקליניקות פרטיות, שנאלצו לפשוט את הרגל רק בגלל שהבטיחו הסרת שיער לצמיתות אולם לא עמדו בהסכמים ובפרסומים עליהם התחייבו לאחריהם נאלצו לשלם ללקוחות “בעיתיים” סכומי פיצויים גבוהים, או לחילופין לשאת בעלות טיפולים נוספת בכדי שיגיעו לתוצאה הקרובה להגדרה של הסרת שיער לצמיתות, דבר שכרסם ברווחיות בתחום באופן משמעותי, ומה שהביא לכך שהיום כבר לא מוכרים טיפולי הסרת שיער לפרק זמן בלתי מוגדר וללא הגבלת טיפולים. הניסיון של הכרישים בתחום הביא לתיחום הסיכון מבחינתם של הטיפולים שאותם הם החלו למכור והיום כבר אפשר לראות כי כל הענף החל למכור סדרות טיפולים מוגדרות ולרוב חבילה של 10 טיפולים.


הוראות משרד הבריאות בנושא “צמיתות”

בשלב הזה נכנס גם משרד הבריאות לתמונה ובחוזר שהוציא דאג לידע את כולם (את המכונים העוסקים בענף ואת הציבור הרחב) כי אסור להשתמש יותר במונח הסרת שיער לצמיתות כיוון שזו הטעייה. היום כולם כבר יודעים כי אין הסרת שיער של 100% ולכל היותר מכשירי הלייזר מסוגלים להגיע לרמה של כ -90% הסרה של שיער וגם, צמיחת שיער תמיד מתרחשת. כדי להגדיל את הסיכוי לתוצאות אפקטיביות ובכדי להתקרב כמה שרק ניתן לתוצאה של הסרת שיער לצמיתות, חשוב לבצע טיפולים רק במכון הסרת שיער מקצועי שידע לאבחן נכון ולקבוע את מידת ההתאמה לטיפול וכמו כן ידע לערוך תיאום ציפיות מול הלקוח המועמד לטיפולים.

הסרת שיער לצמיתות


הורדת שיער לצמיתות, האומנם?

ריכוז המחקרים המובא כאן בהמשך, יוכיח מדעית כי הורדת שיער לצמיתות הוא מונח שהושרש ע״י יועצי תדמית ופירסומאים והיום כבר ידוע לכל העוסקים בענף כי ישנם מטופלים אשר אינם מגיבים כלל לטיפולים וגם לקוחות שהצליחו להשיג תוצאה המתקרבת לקבועה, יזדקקו לטיפולי תחזוקה אחת לתקופה ארוכה על מנת לשמר את התוצאה החלקה. תוצאות טובה נחשבת גם הגעה לשיער פלומתי ודק שכמעט שאינו מורגש.

כאן המקום לציין כי הסיבה שאנשים אינם מגיבים לטיפולים איננה ידועה, האחוזים המדויקים אינם מבוססים. בטבלה למטה ישנן מספר דוגמאות למאמרים ומחקרים קליניים שפורסמו בנושא הצלחת הטיפולים לאחר הסרת שיער בהם התוצאות נשמרו לתקופה של למעלה מחצי שנה ואשר דיווחו על שינוי משמעותי לאחר ביצוע טיפולי להרחקת שיער. ניתן לראות בבירור וזאת מהתבוננות בטבלה כי אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר הושגו בשיטת האפילציה.


מחקרים שנערכו על הסרת שיער לצמיתות

טכניקת הטיפול שנת המחקר מספר הנבדקים הצלחת הטיפול ב- %
פינצטה חשמלית 1984 שמונה 0%
אפילציה 1986 מאתיים שמונים ואחת 91%
קרן אור IPL 1999 שישים ושבע 41%
לייזר אלכסנדריט 2001 שמונים ותשעה בסימן שאלה מספר ההצלחות
דיודת לייזר 2010 שישה עשר 68%
לייזר RUBY 2006 חמישים ושמונה 72%
לייזר ND:YAG 2003 שבעים 65%
הסרת שיער 4mp אחרי 2009   אין נתונים עדכניים

   

לסיכום, ניתן לראות בבירור בטבלה את אחוזי ההצלחה על פי המחקרים הקליניים אשר בוצעו בתחום ולהסיק, כי הסרת שיער לצמיתות או הורדת שיער לצמיתות הם מונחים, שאין להם מקום בעולם שלנו, וזאת עד שיוכח אחרת, אולם חשוב גם לציין כי נצפו הצלחות לא מבוטלות בשיטות הסרת שיער השונות וישנם עשרות אלפי מטופלים שכן מרוצים מתוצאות ההליך ובמיוחד משיטת הלייזר שנחשב למוביל בעולם ובישראל.

אם אתם צריכים לעבור טיפול הסרת שיער באזור קטנטן (פאות) אזי אפשר ״ללכת״ על אפילציה, אולם כאשר האזור גדול יותר (בית שחי והלאה) ההמלצה היא ״ללכת״ רק על טיפולי לייזר להסרת שיער.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער לצמיתות״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר אדריאנה הולי, דרמטולוגית (רופאת עור) שעוסקת בענף הסרת השיער - חברה באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל המידע במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!