background image
חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער פנים תתאים בעיקר לנשים בעלות גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות המעוניינות להיפטר מהשיער

הסרת שיער מהפנים

חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער פנים תתאים בעיקר לנשים בעלות גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות המעוניינות להיפטר מהשיער

שיער באזור הפנים היא תופעה שכיחה ומטרידה במיוחד את הנשים. שיער הפנים מופיע במקומות שונים כמו באזור השפה העליונה (שפם), סנטר (זקן), פאות, ואפילו במצח ובעצמות הלחיים. גם אצל הגברים השיער מופיע ואפילו בעוצמות גדולות יותר אולם אין הוא מהווה מטרד לרוב הגברים כשם שהוא פוגע בנשים.

צפיפות השיער וצבע השערה משתנה ותלוי בסוג העור והאפיון ההורמונאלי של כל אחד. באופן גורף, בכל העולם התפיסה היא שפני האישה חייבים להיות ללא שיער, אך האמת המרה היא שמסיבות שונות להרבה נשים צומח שיער לא רצוי במקומות שונים בפנים.

שיער בפנים נשיות עלול ליצור קונפליקט פנימי ורגשי עמוק, שיער בפנים תלוי גם היכן הוא צומח, עלול ליצור בעיות חמורות ביצירת קשר חברתי פגיעה בהערכה העצמית ובבטחון האישי.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכן מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שלוש טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


שיקולים לגבי הטכניקה בה תבחרי

אם את שוקלת לעבור הסרת שיער בפנים ואת מתלבטת לגבי הטכניקות השונות חשוב שתדעי כי השיטות הפופולאריות ביותר הן באמצעות חוט או פינצטה. ישנן נשים המעדיפות להסוות שיער שחור ועדין מאשר לבצע הסרת שיער בפנים במכשירי לייזר או אינפרא אדום מחשש לכוויות פנים ופגיעות פיגמנטציה. שימוש במשחת מרשם בשם VANIQA יכולה להוות פיתרון תחזוקה עבור מחצית מהנשים (מגיל 12 והלאה) אשר ניסו אותה, אולם אם את רוצה להיפטר מהשיער בפנים לתמיד, אפילציה היא השיטה המומלצת ביותר. ישנן נשים בעלות גוון עור בהיר להן הסרת שיער בלייזר עלולה להתאים וזאת רק כאשר שיער הפנים הוא שחור כמובן. נשים עם רמה גבוהה של אנדרוגן (הורמון זכרי) יכולות להרוויח דווקא משימוש בתרופות מרשם הניתנות דרך הפה ע״י רופא.


גורמים להופעת שיער בפנים

צמיחת שיער בפנים אצל נשים קשורה למספר גורמים תורשתיים. ניתן להסיק שאם לאמא של אישה מסוימת יש או היה הרבה שיער פנים קרוב לודאי שגם לבת יהיה. במקרים רבים צמיחת שיער בפנים תהיה משמעותית יותר בעקבות שינויים הורמונליים שונים (כמו למשל בזמן מחזור). שיער בפנים, בין אם הוא בולט לעין או שקשה להבחין בו מהווה תמיד בעיה אצל נשים ובניגוד למקומות אחרים בגוף בהם השיער מוסתר מתחת לביגוד ובחלקם חשוף, שיער בפנים מהווה בעיה חמורה הרבה יותר, זוהי הסיבה העיקרית אשר דוחפת נשים צעירות ומבוגרות כאחת, לעבור טיפולי הסרת שיער מהפנים ולחפש אחר המכון או המרפאה המתאימה, יש לציין כי הטכניקות באמצעותן מבצעים הסרת שיער בפנים הן מגוונות וכאשר אתן מחפשות את המרפאה המתאימה מומלץ לעשות זאת בקפידה מטעמים מובנים, פספוס באזור הפנים עלול לפגוע עוד יותר משיער.

הסרת שיער מהפנים


טכניקות ההסרה מהפנים

הסרת שיער פנים בשעווה - שעווה היא השיטה המהירה והפשוטה ביותר לטיפול בפנים. באזור זה של הפנים, השעווה הקרה נותנת תוצאות טובות ביותר. לאחר ששמים את השעווה על הפנים יש למשוך אותה בכוון הפוך לצמיחת השיער.

 

הסרת שיער מהפנים ע״י פינצטה - הפינצטה היא שיטה אידיאלית להוציא מעט שיער שהתגודד בכמויות קטנות. כדי לשלוף שיער בעזרת הפינצטה, צריך להמתין עד שהשיער יגיע לאורך מסוים כדי שניתן יהיה ללפות אותו היטב בעזרת הפינצטה ולמרוט אותו. שיטה זו נותנת תוצאות טובות ומשך הזמן עד לצמיחת השיער מחדש הוא בין שבועיים עד לשישה שבועות.

 

הסרת שיער פנים באמצעות קרמים ומשחות - קיימים קרמים או משחות להסרת שיער שמשתמשים איתם גם באזור הפנים, ניתן להשתמש בהם יחד עם שעווה או פוטו-דפילציה (לייזר, ipl, אלקטרוליזה) כדי להסיר שיער פנים לצמיתות. היתרונות בשימוש במשחות בפנים הם שניים, טיפול ללא כאבים ויעילות גבוה. החסרונות בשימוש במשחות הם, אין ביכולתה של המשחה בלבד להסיר את כל שיער הפנים, המשחה עלולה ליצור כוויות או תגובות אלרגיות. כאשר מיישמים טיפול בפעם הראשונה עם סוג חדש של קרם יש להתחיל עם מינון נמוך של המשחה על הזרוע הקדמית כדי לוודא שאין תגובה אלרגית. אחת מהמשחות הפופולאריות להסרת שיער בפנים היא משחת מרשם בשם VANIQA שמתאימה ונמצאה יעילה לנשים מעל גיל הבת מצווה.

 

הסרת שיער בפנים ע״י תרופות - תרופות מרשם הניתנות לבליעה או למריחה יכולות להיות אף הן להוות פתרון מתאים לנשים ובעיקר נשים “משופעות” באנדרוגן (הורמון גברי), תרופות מרשם לאחר ייעוץ עם רופא כמו ספיירונולקטון, אלדקטון, קטוקונזול ועוד אפקטיביות לטיפול בטווח הקצר נגד שעירות יתר אצל נשים. להלן תרופות נפוצות ושמם באנגלית: Spironolactone ,Aldactone ,Finasteride marketed as Propecia and Proscar, Flutamide, Cyproterone acetate, Ketoconazole, Gonadotrophin releasing hormone agonists.

 

הדהיית הצבע - אחת האפשריות העומדות בפני הנשים אשר אינן רוצות להסיר פיזית את השיער הוא להשתמש בתכשירים לדהיית צבע השיער בכדי שלא ייראה. שיטה זו היא טובה במיוחד כאשר כמות השיער אינה רבה, היעילות עולה עם הזמן ככל שמשתמשים בה יותר. ניתן לחמצן שיער פנים, לצבוע שיער פנים כדי לטשטש את מראה השיער בפנים.

 

הסרת שיער מהפנים בלייזר - מערכות הלייזר להסרת שיער נותנות את התוצאות הטובות ביותר והן כמעט לצמיתות. הסרת שיער בלייזר טובה במיוחד לנשים עם גוון עור בהיר ושיער כהה. גם נשים עם עור כהה יהנו מתוצאות טובות כאשר הצבע של השיער הוא בעל פיגמנטציה כהה. הלייזר כעיקרון אינו יעיל במיוחד בהסרת שיער עבור נשים עם שיער בהיר (בלונדיניות וג’ינג’יות).

 

אלקטרוליזה להסרת שיער מהפנים - אלקטרוליזה היא השיטה היחידה שקיבלה את אישור ארגוני הבריאות להסרת שיער לצמיתות וזוהי השיטה היעילה ביותר להסרת שיער בפנים. אחד החסרונות של השיטה הוא פרק זמן ארוך עד שנגיע לתוצאה הרצויה ומחירה היקר יחסית (שלא להזכיר כאבים), חשוב גם שאת השיטה יבצע מומחה אשר הוסמך לשיטת האלקטרוליזה, אחרת קיימים סיכונים שונים שעלולים להיווצר עקב טיפול לא מקצועי כמו הופעת סימנים וצלקות. 


שיטות שאינן מומלצות!

גילוח - נשים משתמשות במכונות גילוח ובסכיני גילוח בכדי להסיר שיער לא רצוי מחלקי הגוף השונים, אין להשתמש בשיטה זו כאשר מדובר בפנים. כאשר השיער נחתך ע״י הסכין או המכונה הוא נחתך בחלק העבה ביותר שלו, ולכן כאשר הוא צומח, הקצה שלו נשאר הכי עבה וכהה כאילו שנולד מחדש, נראה לעין והרבה פחות אסתטי מלפני כן, בנוסף, שימוש במכונת גילוח או סכין גורם לגירויים על עור הפנים אצל האישה ואינו מומלץ לשימוש.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער מהפנים״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר אנטוני נוארה, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף פועלו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל המידע במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!