background image
חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- בכלל לא!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער ב- shr תתאים לנשים, גברים ובני נוער בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

הסרת שיער SHR

חשוב לדעת

משך ההליך- בהתאם לגודל האזור
כמה טיפולים?- 8 - 12
כמה זה כואב?- בכלל לא!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער ב- shr תתאים לנשים, גברים ובני נוער בעלי גוון עור בהיר או כהה עם שערות שחורות או חומות.

שיטה שנכנסה בשנים האחרונות למעגל הטכניקות להורדת שיער היא הסרת שיער SHR ראשי התיבות של השיטה הן: “Super Hair Removal”. טכנולוגיה זו מאפשרת טיפולים קוסמטיים לכל סוגי העור וכל הגוונים של העור או השערה.

ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער SHR גם על עור שזוף ובתנאי שהעור אינו צרוב. היתרון הגדול של shr הוא שהטיפול אינו כואב כלל בניגוד לטכנולוגיות אחרות בהן יש תחושה של אי נוחות.

הסרת שיער shr מבוצעת ברוב המכונים המובילים בישראל בהצלחה מזה יותר משנתיים לצד שיטות הסרת שיער נוספות בהן הסרת שיער בלייזר הסרת שיער ipl ועוד. הגיוון במכשירים נותן פתרונות במצבים בהם שיטת טיפול אחת איננה יכולה להסיר ביעילות את כל השיער.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן 3 טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן 3 טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר, אינפרא אדום ושיטת SHR. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


פרי פיתוח ישראלי

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על שיטת הסרת שיער SHR, מהי השיטה שכולם מדברים עליה? מה ההבדלים בינה לבין הסרת שיער בלייזר והסרת שיער בטכנולוגית IPL? מהם יתרונותיה? ראשית פרט פיקנטי שחשוב לדעת לגבי הסרת שיער SHR - מפתחי המכשיר מגיעים מישראל! כמו מוצרים רבים וטכנולוגיות רבות, הסרת שיער SHR היא שיטה ישראלית כחול לבן וזו בהחלט גאווה.

בכלל, ישראל נחשבת למעצמה בתחום מכשירים המיועדים לטיפולים אסתטיים ובמיוחד בתחום הסרת שיער, די אם נזכיר את חברת לומיניס שבשיאה נסחרה בבורסה האמריקאית ונחשבה ליצרנית מכשירי הלייזר הגדולה בעולם, היום אגב לומיניס חזרה לעצמה ונמצאת שוב בכיוון הנכון. את טכנולוגית ה- SHR פיתחה יצרנית מכשירי לייזר בשם אלמה לייזרס הממוקמת בקיסריה ונחשבת אף היא לאחת מהחברות המובילות בתחום, כאשר באמתחתה פיתוחים של מכשירי לייזר ומכשירי IPL בהם סופרנו ולאוולי.


טכנולוגיית הסרת שיער SHR

הסרת שיער SHR מבוססת על הבזק אור קצר ומהיר (בדיוק כמו מכשירי IPL), אולם בשונה משיטות אחרות הרי שהבזקים אלו מופיעים באופן רציף מה שגורם לחימום ארוך של זקיק השערה וקטילתו, הנעשה כמובן בצורה הדרגתית, וזאת בכדי להפחית את רמת הכאב למינימום ולמעשה לאפס שזה גם יתרונה הבולט של השיטה וזאת גם מבלי לפגוע ברקמה הסובבת את האזור המטופל באמצעות הטכנולוגיה החדשנית.

אחד היתרונות הגדולים של הסרת שיער SHR הוא העובדה שהטיפול באמצעות ידיות מיוחדות הנצמדות לאזור המטופל מקרינות את הבזק האור בסדרה ולא בפולס אחד כפי שנהוג במכשירי לייזר ואינפרא אדום, ההבדלים הם משמעותיים מבחינת רמת הכאב שכן האור אותו פולטת ידית טיפול SHR בקצב של עשרה פולסים בשנייה לעומת פולס אחד בשנייה שמצליח לייצר למשל מכשיר לייטשיר, הנחשב לאחד ממכשירי הלייזר המתקדמים ביותר בעולם, בשיטת הלייזר, הפולס שמוקרן על האזור המטופל הוא בעוצמה ובמיקוד גבוהה ביותר מה שתורם משמעותית להגברת הכאבים בשונה מטיפול הסרת שיער SHR המאופיין בהבזקי אור קצרים וממושכים ואזוריים (לא ממוקדים).

השיטה ניתנת ליישום במכשירים שפיתחה החברה המיועדים להסרת שיער בהם מכשיר הסופרנו, אחד המכשירים המובילים היום בישראל נקרא: Soprano Ice 3D Laser שהוא מכשיר שמשלב טכנולוגית לייזר עם שלושה אורכי גל שונים. מדובר במכשיר המתקדם ביותר להסרת שיער, בגלל שילוב של כמה טכנולוגיות. ידית הסופרנו המיוחדת, שולחת קרני לייזר פוליכרומטי (מתאים לכל גווני העור ולכל סוגי השיער) וקוטלת את זקיק השערה ביעילות מירבית.

אחד היתרונות הנוספים של הסרת שיער SHR הוא היכולת לבצע טיפול מהיר שכן אין צורך לטעון את הידית לפני כל הבזקה על האזור המטופל, עובדה אשר תורמת לקיצור משך הטיפול באופן משמעותי המהווה יתרון גדול עבור מטופלים הסובלים מבעיית זמן.

הסרת שיער SHR


כל סוג של עור מתאים לטיפולים!

בשונה ממכשירי לייזר “רגילים” או ממכשירי IPL היתרון של מכשירי ה- SHR הוא שצבע העור אינו משפיע על הטיפול, בשיטות האחרות, עור בהיר ושיער כהה הם תנאי להצלחת הטיפול, בשיטת SHR לא רק “מתקיפים” את המלנין, אלא באותה מידה גם את שורש התאים. מסיבה זו, אין קושי לטפל בעור כהה ושיער בהיר. ישנם מספר דברים שיש לעשות לפני ואחרי טיפול SHR, תחילה, אין להיחשף לאור אולטרה סגול לפחות יומיים לפני התחלת הטיפול גם סולריום או שיזוף בקרני שמש אסור לחלוטין וזאת כדי להבטיח הסרת שיער מוצלחת וללא כאב. גם לאחר הטיפול יש להימנע מכל אלו היות והעור רגיש מאוד לאחר הטיפול, חוץ מזה לא קיימת שום השפעה על הגוף מה שמאפשר חזרה מהירה לשגרה. במידה וישנו אילוץ של חשיפה לשמש, צריך להשתמש באמצעי הגנה עם גורם חזק של חסימת קרני השמש.


האם זה מאושר ומהן תופעות הלוואי?

הסרת שיער SHR מאושרת על ידי רשויות הבריאות ברחבי העולם. כמו בכל שיטה של הסרת שיער גם בשיטת זו מתבצעת הסרה של כ- 80% מהשערות ולא 100 אחוזים או לצמיתות, ישנם כמובן מטופלים שחוו 100% הצלחה אולם בפועל נשאר מעט מאוד שיער פלומתי שקשה מאוד להבחין בו, השיער הפלומתי הוא דק מאוד ובגוון “ללא צבע” כך שניתן לומר שנפטרים למעשה מכל השיער המיותר. תופעות הלוואי מהטיפול הן מינוריות כמו אדמומיות לאחר ההליך, באופן עקרוני לא מרגישים במהלך הטיפול כלום (בשונה ממכשירי ושיטות טיפול אחרות), ההליך נחשב לבטוח וגם אפשר להימנע בקלות מתופעות לוואי שעלולות להתפתח לאחר הטיפול כתוצאה מחשיפה לשמש כאמור.


יתרונות שיטת SHR

  1. סדרת הבזקים במקום פולס בודד- חסכון בזמן.
  2. אין צורך בשימוש במכשירים המקפיאים את האזור המטופל כמו שנהוג בלייזר.
  3. משך הטיפול קצר משמעותית.
  4. אין צורך לטעון את ידית המכשיר לפני כל סדרת הבזקים.
  5. אין צורך במשחות אלחוש כמו אמלה.
  6. הסרת שיער SHR מבוצעת ללא כאבים!
  7. מספר הטיפולים הכולל משתנה בין מטופל למטופל והוא בין 8 - 12 טיפולים.
  8. עלות הסרת שיער SHR זהה ואפילו פחותה מזו המקובלת בהסרת שיער לייזר.
  9. בטכנולוגיה זו ניתן לטפל גם בשיער פלומתי.
  10. הסרת שיער SHR יעילה גם במטופלים בעלי גוון עור כהה.

אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״הסרת שיער shr״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר אנדרו ראסטה, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל המידע במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 08/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!