background image
חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער בלייזר מתאימה לנשים וגברים בעלי גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות המעוניינים להיפטר מהשיער

טיפולי לייזר להסרת שיער

חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת שיער בלייזר מתאימה לנשים וגברים בעלי גוון עור בהיר וגם כהה עם שערות שחורות או חומות המעוניינים להיפטר מהשיער

ענף טיפולי הלייזר להסרת שיער נמצא עדיין בשלבי התפתחות וזאת למרות שכבר יותר מעשור משתמשים במכשירים איכותיים שהוכיחו הצלחה. מאחר ומדובר על ענף חדש יחסית, הנתונים לגבי שיעורי ההצלחה בטיפול, הסיבות והגורמים שהללו מצליחים בסוג אחד של מטופלים ובאחרים לא, טרם בוססו במחקרים ארוכי טווח שבאמצעותם ניתן יהיה לקבוע בוודאות לכמה טיפולי לייזר להסרת שיע יזדקק כל מטופל ומתי נהיה חלקים, גם כאשר אנחנו בתוך התהליך קשה לנבא לכמה טיפולים נדרש עד לסיום ההליך. מספר הטיפולים תלוי בכמה פרמטרים בהם גוון העור, צבע השערה, צפיפותה ועובייה המשתנים בין מועמד למועמד. ככל שהשערה עבה ושחורה וגוון העור בהיר, יגדלו סיכויי ההצלחה בטיפול וכמות הטיפולים תקטן. שאלת השאלות היא לכמה טיפולי לייזר אזדקק על מנת שאהיה חלק/ה? לפניכם התשובה.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ואינפרא אדום. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ואינפרא אדום. חשוב שתבחרו מכון שמחזיק מגוון של מכשירים למגוון תנאי עור ושיער ולא רק במכשיר מוגבל אחד. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


מחזוריות הצמיחה ומספר הטיפולים הנדרש

בכל טיפול עוברים עם הלייזר על כל אזור הטיפול, אך למעשה פוגעים רק בשיער האנגני. מאחר ובכל מחזור צמיחה ישנן גם שערות קטגניות וטלוגניות (שיער לא פעיל) הן תחזורנה לצמוח כעבור מספר שבועות. ההערכה היא כי בכל טיפול משמידים בין 12% ל- 17% מזקיקי השיער (אותו שיער שהיה במצב אנגני במהלך הטיפול). לכן, יש צורך מינימאלי בסדרה של חמישה טיפולי לייזר להסרת שיער. יחד עם זאת, אזורי גוף מסוימים יזדקקו לטיפולים רבים יותר ואזורי גוף אחרים יזדקקו למספר טיפולים מועטים פחות. ככלל, מספר טיפולי הלייזר להם נזדקק נע בין חמישה לשניים עשר כאשר מדובר על טכנולוגיית הלייזר.

בטיפולי הסרת שיער בטכנולוגיה אחרת למשל הסרת שיער באינפרא אדום, נאלץ לעבור מספר גדול יותר של טיפולים. גם לסוג מכשיר הלייזר ישנה השפעה על כמות הטיפולים, ישנם מכשירי לייזר איכותיים המקטינים את כמות הפגישות אולם אין זו אקסיומה אלה נתונים “מהשטח” המצביעים על כך. מספר הטיפולים משתנה כאמור כתלות באזור בו נבחר לבצע טיפולי לייזר להסרת שיער. מיד בהמשך ריכוז הפרמטרים לפי אזורי הטיפול בהבחנה בין המינים ופרמטרים נוספים בהם סוג שיער וגיל המטופל.


השפעת הטיפולים לפי אזור בגוף, גיל וסוג השיער

  1. מעט טיפולים - נשים: מפשעה, רגליים, בתי שחי. גברים: חזה, בטן, צוואר, גב. אזורי גוף המצריכים מעט טיפולים.
  2. הרבה טיפולים - נשים: סנטר, שפם, פאות, גבות פס בטן. גברים: עורף, כתפיים. אזורי גוף המצריכים יותר טיפולים.
  3. צבע ועובי השערה - ככל שהשיער כהה ועבה נדרשים פחות טיפולים. כשהשיער דק ופלומתי יש צורך ביותר טיפולים.
  4. גיל המטופל - ככל שהמטופל צעיר יותר ידרשו מספר טיפולי לייזר רבים יותר, כשהמטופל מבוגר ידרשו פחות טיפולים.

משמעות האבחון לפני תחילת הטיפול בלייזר

אבחון נכון ואמיתי חשוב מאוד עוד לפני התחלת הטיפולים. לא כל אחד מתאים לטיפול בלייזר, מאבחן מקצועי יוכל לחזות את הצלחת הטיפולים. מועמדים לטיפול בעלי שיער ג’ינג’י לבן או בלונדיני מומללץ לפסול על הסף! אין אפשרות לטפל ולבצע טיפולי לייזר להסרת שיער מאחר ומטופלים מסוג זה חסרים את פיגמנט המלנין. קרן הלייזר איננה מסוגלת לבצע את עבודה אצל חסרי פיגמנט זה. שיער דק ו”פלומתי” אף הוא קשה לטיפול שכן השערה היא זו אשר מוליכה את אנרגית החום ושיערה דקה היא מוליכה רעה של אנרגיה לשורש השערה ולמעשה עשויה להישרף לפני שהאנרגיה הזו תגיע לשורש השערה ולכן מטופלים בעלי שיער דקבמיוחד עלולים שלא להתאים להליך. אבחון נכון ע״י אנשי מקצוע יוכל לתת תשובות לגבי הצלחת הטיפול. ומכאן החשיבות לבחירת מכון מתאים.


טיפולי לייזר להסרת שיער הלכה למעשה

לפני תחילת העבודה עם מכשירי הלייזר יש לגלח את השיער ע״י (רצוי) סכין גילוח, פעולת הגילוח נעשית כדי שהשיער לא יקלוט את קרן הלייזר דבר אשר יכול לגרום לכווית. באזורים רגישים לכאב מומלץ למרוח כשעתיים לפני התהליך משחת אלחוש וזאת בכדי להפחית את הכאב למינימום (בדרך כלל מורחים אמלה ומצמידים את החומר בעזרת ניילון נצמד כך שאפקט חדירת החומר יהיה מקסימלי, מומלץ להתייעץ עם רופא לגבי אופן השימוש באמלה, שיכולות להיות לה תופעות לוואי). יש לסמן את אזור הטיפול כשעוברים טיפולי לייזר להסרת שיער ולא בטושים (יש בהם אלכוהול שיכול לגרום לכוויה), לאחר מכן יש לקרר את העור בעזרת ג’ל מיוחד, ואז מופעלות ידיות המכשיר על האזור המטופל עד למעבר על כל האזורים בהם מטפלים.


תופעות הלוואי וסיכונים מטיפולי הלייזר

אבחון מתאים של סוג העור, השערה ובחירת מכשיר במכונים בהם יש מגוון מכשירים להורדת שיער, יכול או עלול למנוע בשלב של לפני התחלת ביצוע ההליך בעיות רבות שיכולות להיגרם ע״י צוות שאינו מיומן מספיק. ישנן תופעות לוואי אשר אינן תלויות במכונים העלולות להופיע במהלך ההסרה ולאחריה ועיקרן:

פצעונים - היגיינה נמוכה, סתימת נקבוביות או גילוח לא ראוי, תופעות שחולפות לאחר מספר ימים הניתנות לטיפול ע״י משחות.
כוויות – כל מטופל ירגיש אי נעימות ותחושת חום בזמן הפעולה. בחלק מהמטופלים העור יהפוך לאדום הווה אומר כוויה מדרגה ראשונה.
כוויות מדרגה שנייה - במצבים קיצוניים עלולות להתפתח שלפוחיות המטופלות ע״י רופאים בלבד באמצעות משחות ורצועות סיליקון.
פיגמנטציה בעור – נפוצה אצל בעלי עור כהה. הטיפול בפיגמנטציה נעשה כחצי שנה לאחר שינוי הצבע בעיקר ע״י משחות המכילות רטינול.


אודות מחבר ומתרגם המאמר

המידע שמובא לפניכם במאמר ״טיפולי לייזר להסרת שיער״, תורגם מסקירה שנכתבה ע״י ד״ר גיא ברנט, דרמטולוג (רופא עור) שעוסק בענף הסרת השיער - חבר באיגוד הדרמטולוגים האמריקאי. הסקירה נערכה והותאמה לשפה העברית ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר זה הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 15/04/2019

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!