background image
חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר פגישת ייעוץ בה תאובחנו הן מבחינת מבנה השערה, סוג וגוון העור תוכלו לדעת את מידת ההתאמה ולנבא את תוצאות הטיפול

בחירת מכון להסרת שיער

חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כמה זמן?- לפחות שנה עד שנה וחצי
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר פגישת ייעוץ בה תאובחנו הן מבחינת מבנה השערה, סוג וגוון העור תוכלו לדעת את מידת ההתאמה ולנבא את תוצאות הטיפול

רופאים או אנשי מקצוע בתחום הסרת השיער הם בראש ובראשונה אנשי מכירות. הם מנסים למכור לכם שירות ובמקרה שלנו טיפולי הסרת שיער שאמורים לעלות לכם הרבה כסף (אם מסתכלים לטווח רחוק אז הסרת שיער במכון דווקא חוסכת כסף).

לאותם רופאים/מכונים יש הוצאות רבות לשלם וזאת כדי לקיים את העסק אותו הם מחזיקים, בהם הוצאות בגין מכשירי לייזר, הוצאות שיווק ופרסום, שכר עובדים, שכירויות ותשלומים רבים ומשמעותיים אחרים בהם חומרים מתכלים ופולסים במנורות איתם מבצעים את ההליך.

על מנת שיוכלו לנהל את עסקם בהצלחה הם חייבים למכור, וכמה שיותר טיפולים להרחקת שיער. למרות האמור לעיל, רוב המכונים הגדולים העוסקים בענף, נחשבים למודרניים ועומדים בסטנדרטים גבוהים ובהוראות משרד הבריאות היכן שהדבר נדרש.

ההמלצה שלנו

מעוניינים להסיר שיער? רוצים להיות חלקים אבל לא יודעים איפה להתחיל? קיבצנו עבורכם את ארבעת המכונים המובילים בישראל להסרת שיער באזור מגוריכם המצויידים במיטב המכשור והצוותים המקצועיים ביותר, הרשמו לייעוץ וקבלו הצעות מחיר ומידע ממש עכשיו, חסכו בזמן ובהרבה כסף ע״י השוואת מחירים חכמה.

ההמלצה שלנו

מעוניינים להסיר שיער? רוצים להיות חלקים אבל לא יודעים איפה להתחיל? קיבצנו עבורכם את ארבעת המכונים המובילים בישראל להסרת שיער באזור מגוריכם המצויידים במיטב המכשור והצוותים המקצועיים ביותר, הרשמו לייעוץ וקבלו הצעות מחיר ומידע ממש עכשיו, חסכו בזמן ובהרבה כסף ע״י השוואת מחירים חכמה.


איסוף מידע על המכון והמכשיר

תיעוד - אם למדתם על מכשיר הורדת שיער מפרסום בעיתון, שימרו אותו, אם שמעתם על מכשיר חדש בטלוויזיה או ברדיו, ציינו את התאריך ורשמו את שם הטכנולוגיה או המכשיר והיכן זה פורסם. מידע זה יעזור לכם בעתיד וזאת בהנחה ודברים לא ילכו בדיוק כפי שהבטיחו לכם בפרסומת זו גם תהיה הוכחה מצוינת בהנחה ותאלצו לתבוע את נותן השירותים. הוכחה זו תעזור לכם לקבל פיצוי כספי או החזר כספי במצבים בהם החברה לא עמדה בהבטחתה.

קבלת מידע בטלפון - רוב המכונים העוסקים בהסרת שיער לא יתנו מידע באמצעות הטלפון ובמיוחד מחירים. זה לא בגלל שהם מתחמקים אלא משום שצריך לראותכם לפני שדנים באופציית הטיפול. רשמו רשימות, קחו את השם של אותו אדם אשר סיפק את המידע, רשמו גם את תאריך השיחה. כדאי להשיג את המידע הבא בטלפון עוד לפני קביעת פגישת ייעוץ: סוג ודגם המכשיר איתו משתמשים, כמה שנים משתמשים במכשיר, כמה מטופלים טופלו כבר עם המכשיר הספציפי אותו נקבו באוזניכם שם הרופא המטפל או לפחות האחראי על הצד המקצועי (המפקח הרפואי). שאלו גם האם הייעוץ עולה כסף והאם בדיקת ההתנסות (טסט) היא בחינם - לרוב בכל המכונים לא גובים כסף על ייעוץ ו”טסט”.


קביעת פגישת ייעוץ

בקביעת פגישת ייעוץ שאלו מי הוא זה שייעץ במהלך פגישת הייעוץ. דרשו להתייעץ עם הרופא המפקח או לפחות הרופא המטפל. בדיקת ניסיון לפני ביצוע הסרת שיער - דרשו כי בדיקת הניסיון תבוצע ע״י הרופא שיבצע את הטיפולים בפועל, שאלו מה הניסיון של הרופא המטפל בהסרת שיער, שאלו כמה זמן הוא מבצע טיפולים במכשיר זה ומה ניסיונו, שאלו גם האם יש איזשהו מידע שאותו עליכם לדעת לפני עריכת בדיקת הניסיון בהסרת שיער.

בחירת מכון להסרת שיער


מי מטפל בך ובאיזה טכנולוגיה?

המטפל - ישנם מועסקים בתחום הסרת שיער בהם קוסמטיקאיות וטכנאי לייזר אשר מפעילים מכשירי הסרת שיער בלייזר היכולים לגרום לכם לנזקי עור חמורים כמו כוויות ושינוי צבע העור המכונה פיגמנטציה, חשוב כי הפעלת המכשירים תעשה בידיים מיומנות ועל פי החוק הקיים במדינת ישראל. חשוב להדגיש כי לפי הוראות משרד הבריאות, שימוש במכשיר לייזר חייב להיעשות ע״י רופא בלבד (יכול גם להיות רופא שיניים למשל) או בפיקוח רפואי, מכון הסרת שיער מקצועי מקיים כמובן את ההנחיות. במכשירים מסוג קרן אור / אינפרא אדום / IPL יכולים לטפל גם טכנאים וקוסמטיקאיות.

הטכנולוגיה - האם אתם יכולים להרשות לעצמכם טיפולי הסרת שיער במכשור חדיש שעדיין לא ידועות תוצאותיו לטווח הארוך? חשוב לזכור כי מכשירי הלייזר אינם מתאימים לכולם. היו מוכנים למחוק את השקעתכם, הן מבחינת העלויות הכספיות המשמעותיות הנדרשות מכורח הטיפולים, כמו גם משך הזמן אותו תאלצו “לבזבז” בגין טיפולי סרק, כיוון שטיפולי הסרת שיער אינם מתאימים לכל אחד. זה מאוד חשוב להבין את הנקודה לפני שאתם מתחילים את התהליך, ישנם אנשים אשר מוכנים לקחת את הסיכון גם כאשר הטכנולוגיה היא חדשה יחסית. ישנם מטופלים בעלי מזל שיש להם ממון רב היכולים להרשות לעצמם כשלון בטיפול ע״י טכנולוגיה חדשה, אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם ניסוי מהסוג הזה עדיף לעשות טיפולים במכשירים אשר הוכיחו תוצאות לאורך זמן ולהמתין עם הטכנולוגיות החדשות “עד יעבור זעם”.


התרשמות מהמכון ובדיקת ניסיון במכשיר

התרשמות - בדקו איך נראית המרפאה או המכון, האם הוא נקי ומאורגן? האם העובדים מטופחים? האם העובדים מקצועיים? האם המטפלים אדיבים? אם לא חפשו מקום אחר.

בדיקת ניסיון - תמיד דרשו לעבור בדיקת ניסיון לפני שתחתמו על הסכם הסרת שיער, שאלו כמה זה עולה (בדרך כלל זה לא עולה כסף), עדיף לבצע את בדיקת הניסיון במקום שאינו נראה (הכוונה שבגדים מסתירים אותו), כך במידה ותתעורר בעיה, לפחות אף אחד לא יראה אותה. גרמו למכון להוכיח את טענותיו, שאלו על מאמרים שפורסמו בתחום במיוחד כאשר טוענים שהטיפול הוא לצמיתות, תמיד יטענו שאינכם מבינים, הם יסבירו שזה יותר מידי טכני, הם יראו לכם חומר פרסומי ושיווקי, הם יעבירו לכם מאמרים אשר פורסמו במגאזינים, דרשו לקבל צילום של מחקר רפואי על מכשיר הלייזר בו משתמשים בהסרת שיער ותוצאותיו. הדבר מכוון בעיקר למכונים בעלי מכשירי הסרת שיער בלייזר חדשים או לא נפוצים ומוכרים ולא המכשירים המקובלים והמוכרים וכדוגמא מכשירי הסרת שיער בשם לייטשיראלכסנדריט וכדומה.


המלצות על הסרת שיער ושאלות חשובות

דברו עם לקוחות מרוצים - בקשו לדבר עם לקוחות מרוצים. הלקוחות איתם אתם רוצים לשוחח יהיו כאלה שהפסיקו טיפולים לפחות חצי שנה כאשר מומלץ לבקש שמות לקוחות שלא טופלו כשנה. חשוב להבין כי האופציה הזו לא תמיד ישימה, ישנם הרבה לקוחות אשר אינם מוכנים להיחשף ככאלה שעברו הסרת שיער ולכן מאוד חשוב לקבל המלצות על הסרת שיער בלייזר מחברים קרובים שביצעו את ההליך. יהיו מכונים אשר יבקשו רשות ממטופלים להעביר את פרטיהם, זה מקובל.

פגשו את המטפל - פגשו את המטפל שלכם ונסו “להשיג” רופא ולא טכנאי או קוסמטיקאית.

האם הסרת שיער מבוצעת תחת אלחוש - בדקו האם מאלחשים את המקום המטופל ובאיזה חומר. אם לא מאלחשים ופותרים אתכם בעובדה שהטיפול אינו כואב או אין רגישות היו חשדניים.

מחיר הסרת שיער - בדרך כלל המחיר עבור הסרת שיער יקבע על פי האזור המטופל בגוף, ככל שהאזור גדול יותר כך גם עלות הטיפול עולה. המחיר יכול להיות גבוה יותר אם השיער דק. בדרך כלל יש מחירים עבור טיפול אחד בודד אולם מכוני הסרת שיער ילחצו לסגור סדרת טיפולים. היום זה כבר לא מקובל למכור הסרת שיער ללא הגבלה במספר הטיפולים ויש להיזהר ממקומות שמתחייבים לטיפולים לכל החיים.


לוחות זמנים

קבלו מידע על לוחות הזמנים לפני שאתם משלמים עבור סדרת הטיפולים. באיזה תכיפות תצטרכו להגיע? כמה זמן אמור לקחת כל מפגש? אזורים קטנים ידרשו זמן קצר, אזורים גדולים ידרשו כמובן זמן ארוך יותר ויתכן אף מספר שעות במצב בו מבצעים הסרת שיער בכל הגוף. שאלו כמה טיפולי הסרת שיער תזדקקו עד לסיום התהליך. שאלו על מדיניות המכון לגבי שעות פתיחה וימים, שאלו גם מה קורה אם מחמיצים פגישות או נעדרים? עד כמה מהר ניתן לקבוע תור במצב זה ומהי הגמישות שניתנת כמו גם מדיניות ביטולים אם יש.


למה צריך לצפות לאחר סיום טיפול הסרת שיער

  • כמה זמן ייקח לשיער לנשור (זה בדרך כלל לוקח כמה ימים).
  • האם יש צורך למרוח משחה מסוימת על העור לאחר הטיפולים.
  • קבלו רשימה של תופעות לוואי אפשרית והערכת הרופא על סוג העור והשיער שיש לכם.
  • דרשו לקבל מכתב הבטחה על התוצאות להן התחייבו המכונים, אם מבטיחים תוצאות לצמיתות בכתב, אתם תוכלו לקבל את כספכם בחזרה במקרה של כשלון הטיפולים.
  • קחו את הזמן, אל תתנו ליועצים לדחוק בכם לסגור תוכנית הרגע.
  • אם לא קיבלתם את כל התשובות לשאלותיכם או שקיבלתם והתשובות לא הניחו את דעתכם, המקום שהייתם בו לא ראוי לאמונכם ולכספכם!
  • בצעו יותר מייעוץ אחד - במידה וקיימים מספר מכוני הסרת שיער בקרבת מקום כדאי לבדוק גם בהם לפני שמתחייבים! תוכלו לבצע השוואת מכונים כאן בפורטל.

אודות מחבר המאמר

המידע לעיל נכתב ע״י אורי לנדסברג - מנכ״ל ובעלים בעברו (משנת 2006) של מרכזים רפואיים בתחום הרפואה האסתטית והסרת שיער. במרכזים הרפואיים תחת ניהולו הועסקו רופאים ומטפלים שביצעו טיפולים להסרת שיער במגוון שיטות ובעיקר הסרת שיער בלייזר. מתוקף עבודתו, אורי מכיר כל אספקט בענף השיער, כולל הכרת מיכשור וטכנולוגיות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר, shr, קרן אור, אינפרה אדום ואפילציה (אלקטרוליזה).

הבהרה חשובה - כל המידע במאמר זה מובא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 09/01/2023

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!