background image
חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כל כמה זמן?- פעם בשבוע לכל החיים!
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לרוב כשבוע אולם תלוי בצמיחה

קרם מתאים לנשים וגברים המעוניינים בפתרון זול וזמני לשיער טורדני

קרם להסרת שיער

חשוב לדעת

משך ההליך- תלוי בגודל אזור ההסרה
כל כמה זמן?- פעם בשבוע לכל החיים!
כמה זה כואב?- סביל לחלוטין
תוצאות- לרוב כשבוע אולם תלוי בצמיחה

קרם מתאים לנשים וגברים המעוניינים בפתרון זול וזמני לשיער טורדני

שיער ארוך, גולש ומתולתל יכול להיות מושך, אך גוף שעיר במיוחד גם אצל גברים ובעיקר אצל נשים, כלל וכלל לא. כאשר מרגישים “שעירים במיוחד” ומחפשים דרך זולה להסיר שיער בלתי רצוי מהגוף, קרם להסרת שיער יכול לתת את המענה.

אנשים רבים מסירים שיער ע״י גילוח, אך השפעת הגילוח היא קצרה מאוד, קשה גם לגלח “מקומות רחוקים” כמו הגב, וגם, הסרת השיער בגילוח תכוף, עלולה לגרום לגירוי העור וחשיפה לחתכים.

שיטות אחרות להסרת שיער בהן הסרת שיער בלייזר ואלקטרוליזה הן שיטות שנותנות תוצאות לאחר זמן ממושך (מעל לשנה), מחירן יקר (לא תמיד) ולפעמים הן מלוות בתופעות לוואי שונות. קרם להסרת שיער (Veet, אורנה 19) ושימוש במשחות מציעות חלופה סבירה.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ואינפרא אדום. חשוב שתבחרו מכון המבצע טיפול בסוגי מכשירים שונים, בכדי להבטיח את הצלחת הטיפול בשערות שלכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מה״קוצים״ שמשאיר גילוח ומכאב המריטה בשעווה, ישנן שתי טכניקות יעילות להסרת שיער - לייזר ואינפרא אדום. חשוב שתבחרו מכון המבצע טיפול בסוגי מכשירים שונים, בכדי להבטיח את הצלחת הטיפול בשערות שלכם. הרשמו כאן לקבלת ייעוץ ממכונים מובחרים.


מידע כללי על קרם להסרת שיער

קרם להורדת שיער עובד על בסיס של פירוק מבנה הפרוטאין של השיער, כך שהשיער נושר בקלות מהגוף כאשר מסירים את המשחה מהגוף. השיער נושר? נשמע קל מאוד ואפילו קל מידי, האומנם? קרם להסרת שיער נראה פתרון קל ופשוט, אך כמו בכל טיפול בעור יש לדעת את מהות המוצר לפני שרצים לרכוש אותו ולמרוח אותו על הגוף.

צריך לדעת תחילה איך הקרמים להסרת שיער פועלים על הגוף שלנו, היות והדבר תלוי בסוג השיער ובסוג העור, וכן באיזה חלק בגוף מעוניינים להסיר את השיער. בנוסף, צריך לשקול באיזו תדירות רוצים למרוח את המשחות, כאשר (בממוצע) רוב האנשים צריכים למרוח את המשחה לפחות פעם בשבוע. לקרמים להסרת שיער יש גם מספר תופעות לוואי אשר אחדים מהם אף כרוכים בכאבים ועל כך בהמשך.

קרם להסרת שיער


הכימיה בהסרת שיער בקרמים

לפני שמורחים משחה על העור, רצוי לדעת מה המשחה וממה היא מורכבת. קרם להסרת שיער נקרא גם הסרת שיער כימית בגלל שהוא מכיל מספר סוגים שונים של אלקלינים כימיים כמו נתרן, סטרונציום גפריתי (Strontium) וסידן שגורמים לריאקציה במגע עם שיער הגוף. מה בדיוק עושים כימיקלים אלו? מסירי השיער באים בדרך כלל בקרמים, אך ישנם גם כאלו שמגיעים כג’ל, משחות, תרסיסים או מריחה בעזרת גלילים. כאשר מורחים או מרססים את העור, הרכיבים של המשחה מפרקים את המקשרים הכימיים שמחזיקים ביחד את המבנה של הפרוטאין בשיער.

פרוטאין זה ידוע כקֶרָטִין (Keratin) כאשר הקרם ממיס את הקרטין, השיער נהיה חלש מספיק בכדי להשתחרר ולנשור מהשורש. השילוב של החומרים הכימיים, הסידן טיגליקולייט ונתרן הידרוקסיד נמצא ברוב הקרמים להסרת שיער והם החומרים העיקריים הגורמים לריאקציה ושבדרך כלל גורמים לריחות חזקים ובלתי נעימים. ישנם קרמים נוספים עם מרכיבים נוספים שחוסמים את ריח הגופרית, אך יש לקחת בחשבון שגם ניחוחות אלו הם חומרים כימיים שגורמים לגירויים. חשוב להתאים קרם להסרת שיער לסוג העור. אם העור רגיש במיוחד יש להתייעץ עם דרמטולוג לפני בחירת המוצר.

כאשר משתמשים בקרם או כל משחה מקומית אחרת, מומלץ לבחון אותו תחילה על ידי “מריחת ניסוי” באזור קטן לפני המריחה על מקומות גדולים יותר, כך ובמידה ותהיינה תגובות שליליות הרי שהם תהיינה על מקום קטן ולא על מקום גדול בהרבה את בדיקת המבחן יש לבצע כ - 24 שעות לפני מועד ההסרה המלאה. קראי עוד על היתרונות והחסרונות בהסרת שיער במשחה.


בחירת קרם להסרת שיער

ההחלטה באיזה קרם לבחור תלויה במספר גורמים, המין (זכר או נקבה) הוא אינו הגורם שקובע את סוג הקרם, נכון שלגברים יש שיער גס יותר, מה שיכול להשפיע על סוג המוצר אותו רוכשים, אך יש עוד מספר נושאים חשובים יותר שאותם יש לקחת בחשבון. הגורם החשוב ביותר לבחירת המוצר הוא הרגישות והאלרגיה של העור. אם קיימת נטייה לפריחה או ריאקציות למשחות מקומיות ולמוצרי עור, יש לבדוק יחד עם רופא לפני התחלת הטיפול בקרם. קיימים קרמים שנרקחו במיוחד לעור רגיש, ויתכן והם יהיו כוללים גם קרם לחות ואלווי (צמח ממשפחת השושניים) לשיכוך גירוי העור. משחות אחרות אשר כוללות נוסחאות חזקות יותר והמותאמות לשיער גס גורמות לגירוי עור חזק יותר. 

הגורם הנוסף לבחירת המוצר הוא האזור בו רוצים לטפל. לדוגמא, אין להשתמש בקרמים שמיועדים להסרת שיער בצוואר, ולמרוח אותם באזור המפשעה. באזור קו הביקיני יש להשתמש בקרם המיועד למטרה זו, בגלל שהעור במקומות האלו הוא רגיש במיוחד. אין להשתמש בקרמים גם במקומות אשר מכוסים בבגדים תחתונים, מה שמגביר את גירוי העור. אם *קרם להסרת שיער אינו נסבל גל יכול להוות תחליף ראוי. בישראל משתמשים בשני סוגי קרמים מובילים האחד מכונה “אורנה 19” והשני שמו veet ובעברית ויט, בקרוב נעלה מאמרים על שני הקרמים הללו.

pointer arrow

רוצה גוף חלק? החיפוש שלך נגמר כאן!